Hogyan kellene megoldani ezt a komplex számos cuccot?

Szóval 6gyök-3nak kell megadni a legkisebb argumentumát, de nem tudom, hogyan kellene átalakítani >.< 3+i,vagy3i

2020. jan. 7. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Trigonomatrikus alakbam:

z=r(cosa+isina)

z^6=-3

r^6(cos(6a)+isin(6a))=-3

r^6=3 és cos(6a)+isina(6a)=-1

r = 6.gyök alatt 3 6a = Pi + 2kPi

a =Pi/6 + kPi/3


A legkisebb (pozitív) argumentum Pi/6

2020. jan. 7. 18:31
 2/6 A kérdező kommentje:
szinte majdhogynem értem, de tudnál egy pici infót hozzá nyújtani? De ezen kívül hálás köszönet
2020. jan. 7. 18:37
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A trigonometrikus alakot nézd meg például itt:


[link]


Keressük azokat a komplex számokat, amelyeknek 6. hatványa -3.


Trigonometrikus alakban levő komplex számot úgy hatványozunk, hogy az abszolút értéket hatványozzuk, és az argumentumot szorozzuk a kitevővel.


A -1 trigonometrikus alakja: cosPi+isinPi


Ennyi elég?


Ha kell még valami, írj!

2020. jan. 7. 18:46
 4/6 A kérdező kommentje:
igen igen teljesen így már értem köszönöm
2020. jan. 7. 19:06
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
2020. jan. 9. 14:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Sar Tándor Godán keresztul konnyen elred
2020. jan. 27. 10:10