Szóval 6gyök-3nak kell megadni a legkisebb argumentumát, de nem tudom, hogyan kellene átalakítani >.< 3+i,vagy3i2020. jan. 7. 18:22
1/6 anonim válasza:
Trigonomatrikus alakbam:
z=r(cosa+isina)
z^6=-3
r^6(cos(6a)+isin(6a))=-3
r^6=3 és cos(6a)+isina(6a)=-1
r = 6.gyök alatt 3 6a = Pi + 2kPi
a =Pi/6 + kPi/3
A legkisebb (pozitív) argumentum Pi/6
2/6 A kérdező kommentje:
szinte majdhogynem értem, de tudnál egy pici infót hozzá nyújtani? De ezen kívül hálás köszönet
2020. jan. 7. 18:37
3/6 anonim válasza:
A trigonometrikus alakot nézd meg például itt:
Keressük azokat a komplex számokat, amelyeknek 6. hatványa -3.
Trigonometrikus alakban levő komplex számot úgy hatványozunk, hogy az abszolút értéket hatványozzuk, és az argumentumot szorozzuk a kitevővel.
A -1 trigonometrikus alakja: cosPi+isinPi
Ennyi elég?
Ha kell még valami, írj!
4/6 A kérdező kommentje:
igen igen teljesen így már értem köszönöm
2020. jan. 7. 19:06
6/6 anonim válasza:
Sar Tándor Godán keresztul konnyen elred