Hogyan kell megoldani egy komplex egyenletet?

((z^4)+16)((harmadik gyök alatt z)-i)=0
2020. jan. 2. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Úgy mint valós számokkal. A szorzat értéke akkor és csak akkor 0, ha a szorzat legalább egyik tényezője 0. A (z^4)+16 nem lehet a 0, tehát a (harmadik gyök alatt z)-i -nek kell 0-nak lennie. Az i meg igazából gyök alatt -1.
2020. jan. 2. 18:10
 2/4 anonim ***** válasza:

A z^4+16=0 egyenletnek van 4 megoldása a komplex számok halmazán.

Gélszerű a trigonometrikus alakot használni.

(r(cosa + isisna)^4=-16

r^4(cos(4a) + isin(4a))=-16

r=2

cos(4a)+isin(4a)=-1


4a=Pi + 2kPi


a=Pi/4 + kPi/2


Így a megoldások:

z1 = sqrt(2) + sqrt(2)i

z2 =-sqrt(2) + sqrt(2)i

z3 =-sqrt(2) - sqrt(2)i

z1 = sqrt(2) - sqrt(2)i

2020. jan. 2. 19:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Ebben nem vagyok biztos:


harmadik gyök (z) = i

z = i^3

z5 = -i

2020. jan. 2. 19:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Az algebra alaptétele:

[link]

2020. jan. 3. 09:44