((z^4)+16)((harmadik gyök alatt z)-i)=02020. jan. 2. 17:41
1/4 anonim válasza:
Úgy mint valós számokkal. A szorzat értéke akkor és csak akkor 0, ha a szorzat legalább egyik tényezője 0. A (z^4)+16 nem lehet a 0, tehát a (harmadik gyök alatt z)-i -nek kell 0-nak lennie. Az i meg igazából gyök alatt -1.
2/4 anonim válasza:
A z^4+16=0 egyenletnek van 4 megoldása a komplex számok halmazán.
Gélszerű a trigonometrikus alakot használni.
(r(cosa + isisna)^4=-16
r^4(cos(4a) + isin(4a))=-16
r=2
cos(4a)+isin(4a)=-1
4a=Pi + 2kPi
a=Pi/4 + kPi/2
Így a megoldások:
z1 = sqrt(2) + sqrt(2)i
z2 =-sqrt(2) + sqrt(2)i
z3 =-sqrt(2) - sqrt(2)i
z1 = sqrt(2) - sqrt(2)i
3/4 anonim válasza:
Ebben nem vagyok biztos:
harmadik gyök (z) = i
z = i^3
z5 = -i