z^2-(1+4i)z-3+3i=0

#komplex-szám-matematika-házi-megoldás
2019. dec. 23. 12:36
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Öööö megoldóképletet ismered? Komplex szám alapjait átolvastad?

Mellesleg melyik szakmunkásból érdeklődsz?

2019. dec. 23. 12:59
 2/10 A kérdező kommentje:
Ismerem a megoldóképletet és tisztában vagyok a komplex számokkal. MEg is oldottam csak nem vagyok biztos az eredményben, gondoltam valaki segít levezetni és ha valamit elrontottam akkor tudok korrigálni + tudok ellenőrizni. Másra is pocsékolhattad volna az energiád ahelyett, hogy ide böföktél valamit.
2019. dec. 23. 13:10
 3/10 anonymousreview60 ***** válasza:
76%
Ha ismert a megoldóképlet, és megvannak az eredmények, akkor behelyettesítéssel kell ellenőrizni.
2019. dec. 23. 13:56
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A megoldások a Derive programmal:

1+i és 3i

Ha ezeket kaptad, akkor jól számoltál.

2019. dec. 23. 14:19
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

a diszkrimináns:

-3-4i =i^2(3+4i)=i^2(4+4i-1)=i^2(4+4i+i^2)=(i(i+2))^2


Ezek szerint a megoldások:


x1=(1+4i+i(i+2))/2=(1+4i-1+2i)/2=3i


x2=(1+4i-i(i+2))/2=(1+4i+1-2i)/2=1+i

2019. dec. 23. 14:39
 6/10 anonim ***** válasza:

Annyival egészíteném ki a válaszomat, hogy középiskola tizedikes tananyagról beszélgetünk.

Tizedikesről érted, csak az eredménybe be kell írnod egy j betűt.

Ezért is forszírozom, melyik vidéki egyetemen színvonal a kérdésed....

2019. dec. 23. 17:44
 7/10 anonymousreview60 ***** válasza:
Melyik 10. osztály. A tantervben nincs komplex szám.
2019. dec. 23. 18:11
 8/10 anonim ***** válasza:
1 es. Ócska duma ez a cikizés az egyetemmel...és itt nem is szokás.
2019. dec. 23. 18:54
 9/10 anonim ***** válasza:
Leírtam a megoldást, és ez csak 34%-ban hasznos?
2019. dec. 23. 19:08
 10/10 anonim ***** válasza:
6. Mi az anyámért írsz a kérdés alá ha nem tudod a választ/nem akarsz válaszolni?
2020. jan. 6. 10:31