z^2-(1+4i)z-3+3i=0#komplex-szám-matematika-házi-megoldás
2019. dec. 23. 12:36
1/10 anonim válasza:
Öööö megoldóképletet ismered? Komplex szám alapjait átolvastad?
Mellesleg melyik szakmunkásból érdeklődsz?
2/10 A kérdező kommentje:
Ismerem a megoldóképletet és tisztában vagyok a komplex számokkal. MEg is oldottam csak nem vagyok biztos az eredményben, gondoltam valaki segít levezetni és ha valamit elrontottam akkor tudok korrigálni + tudok ellenőrizni. Másra is pocsékolhattad volna az energiád ahelyett, hogy ide böföktél valamit.
2019. dec. 23. 13:10
3/10 anonymousreview60 válasza:
Ha ismert a megoldóképlet, és megvannak az eredmények, akkor behelyettesítéssel kell ellenőrizni.
4/10 anonim válasza:
A megoldások a Derive programmal:
1+i és 3i
Ha ezeket kaptad, akkor jól számoltál.
5/10 anonim válasza:
a diszkrimináns:
-3-4i =i^2(3+4i)=i^2(4+4i-1)=i^2(4+4i+i^2)=(i(i+2))^2
Ezek szerint a megoldások:
x1=(1+4i+i(i+2))/2=(1+4i-1+2i)/2=3i
x2=(1+4i-i(i+2))/2=(1+4i+1-2i)/2=1+i
6/10 anonim válasza:
Annyival egészíteném ki a válaszomat, hogy középiskola tizedikes tananyagról beszélgetünk.
Tizedikesről érted, csak az eredménybe be kell írnod egy j betűt.
Ezért is forszírozom, melyik vidéki egyetemen színvonal a kérdésed....
7/10 anonymousreview60 válasza:
Melyik 10. osztály. A tantervben nincs komplex szám.
8/10 anonim válasza:
1 es. Ócska duma ez a cikizés az egyetemmel...és itt nem is szokás.
9/10 anonim válasza:
Leírtam a megoldást, és ez csak 34%-ban hasznos?
10/10 anonim válasza:
6. Mi az anyámért írsz a kérdés alá ha nem tudod a választ/nem akarsz válaszolni?