Ez igy jó vagy hülyeséget csináltam?


[link]


Bocsi, hogy nincs elforgatva telóról csináltam a képet és egyből feltöltöttem. Elfelejtettem előtte elforgatni.



2019. nov. 8. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

2*e^(-pi/3 * i) = (nem szépen írom, de érhető) = 2*(e^(pi*i))^(1/3) = 2*(-1)^(1/3).

Na már most:

3.gyök(-1) = -1

2*(-1) = -2. Ezt csak úgy megjegyeztem ide :D

2019. nov. 8. 18:14
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Oops...bocsi....(-1/3) volt...akkor

(-1)^(-1/3) = 1/((-1)^(1/3)) = 1/-1 = -1...jé...így is ugyanaz xd

2019. nov. 8. 18:16
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ viszont előrébb nem lettem. 😅

Ami nem a te hibád, csak én nem értem.

2019. nov. 8. 22:00
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Jó a válaszod!

Részletesebben: https://www.youtube.com/watch?v=Q-WyhZeNUpg

2019. nov. 8. 22:36