Bocsi, hogy nincs elforgatva telóról csináltam a képet és egyből feltöltöttem. Elfelejtettem előtte elforgatni.
2019. nov. 8. 16:42
1/4 anonim válasza:
2*e^(-pi/3 * i) = (nem szépen írom, de érhető) = 2*(e^(pi*i))^(1/3) = 2*(-1)^(1/3).
Na már most:
3.gyök(-1) = -1
2*(-1) = -2. Ezt csak úgy megjegyeztem ide :D
2/4 anonim válasza:
Oops...bocsi....(-1/3) volt...akkor
(-1)^(-1/3) = 1/((-1)^(1/3)) = 1/-1 = -1...jé...így is ugyanaz xd
3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ viszont előrébb nem lettem. 😅
Ami nem a te hibád, csak én nem értem.
2019. nov. 8. 22:00
4/4 anonim válasza:
Jó a válaszod!
Részletesebben: https://www.youtube.com/watch?v=Q-WyhZeNUpg