Valaki tud segíteni ebben a matek feladatban?


írja fel annak az egyenesnek az egyenletét,amely párhuzamos a 2x-y+1=0 egyenessel és illeszkedik a P (3;2) pontra.

Előre is köszönöm! :)



2020. jan. 3. 21:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

2x-y+1=0 -> 2x-y=-1

Ax+By=Ax0+By0

P(3;2)-ből tudjuk, hogy x0=3 és y0=2.

Azt meg tudjuk hogy A=2 és B=-1.

2x+y=2*3+(-1)*2

2x+y=4

Tehát az egyenlet: 2x+y=7

2020. jan. 3. 22:10
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi elírtam az -y lesz, és az utolsó sorban 4, tehát az egyenes egyenlete: 2x-y=4.
2020. jan. 3. 22:17
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,ment a zöld kéz. :)
2020. jan. 5. 20:14