írja fel annak az egyenesnek az egyenletét,amely párhuzamos a 2x-y+1=0 egyenessel és illeszkedik a P (3;2) pontra.
Előre is köszönöm! :)
2020. jan. 3. 21:34
1/3 anonim válasza:
2x-y+1=0 -> 2x-y=-1
Ax+By=Ax0+By0
P(3;2)-ből tudjuk, hogy x0=3 és y0=2.
Azt meg tudjuk hogy A=2 és B=-1.
2x+y=2*3+(-1)*2
2x+y=4
Tehát az egyenlet: 2x+y=7
2/3 anonim válasza:
Bocsi elírtam az -y lesz, és az utolsó sorban 4, tehát az egyenes egyenlete: 2x-y=4.
3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,ment a zöld kéz. :)
2020. jan. 5. 20:14