Nem értem ezt a 2 feladatot kérlek segítsetek!
Egy sorozat következő tagja az előttr levő tag felénél mindig 3 negyeddel kisebb. Írd fel a sorozat első öt tagját, ha a 3. tagja 1
Egy sorozat következő tagja az előző tag kétszeresénél mindig 3-mal kisebb. írd frl a sorozat első öt tagját, ha a harmadik tagja három ötöd.
2019. nov. 4. 15:56
1/2 anonim válasza:
Le kell írni műveletekkel a szöveget:
a(n+1)=1/2*a(n)-3/4 (Előző tag feléből le kell még vonni, hogy kisebb számot kapjunk.)
Első 5 tag:
a(3)=1
a(4) = 1/2*a(3)-3/4=1/2*1-3/4 = -1/4
a(5)= 1/2*a(4)-3/4 innen számold ki
a(2) már picit nehezebb:
a(3) = 1/2*a(2)-3/4
a(3) ismert:
1 = 1/2*a(2)-3/4
Ezt kell megoldani és kijön a(2)
7/4 = 1/2*a(2)
7/2 = a(2)
ezek után a(1) is kiszámolható:
a(2) = 1/2*a(1)-3/4
A másik feladat ugyanez.