Matek feladatban segétenétek?


Nem értem ezt a 2 feladatot kérlek segítsetek!

Egy sorozat következő tagja az előttr levő tag felénél mindig 3 negyeddel kisebb. Írd fel a sorozat első öt tagját, ha a 3. tagja 1



Egy sorozat következő tagja az előző tag kétszeresénél mindig 3-mal kisebb. írd frl a sorozat első öt tagját, ha a harmadik tagja három ötöd.



2019. nov. 4. 15:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Le kell írni műveletekkel a szöveget:


a(n+1)=1/2*a(n)-3/4 (Előző tag feléből le kell még vonni, hogy kisebb számot kapjunk.)


Első 5 tag:


a(3)=1

a(4) = 1/2*a(3)-3/4=1/2*1-3/4 = -1/4

a(5)= 1/2*a(4)-3/4 innen számold ki


a(2) már picit nehezebb:


a(3) = 1/2*a(2)-3/4

a(3) ismert:

1 = 1/2*a(2)-3/4

Ezt kell megoldani és kijön a(2)


7/4 = 1/2*a(2)

7/2 = a(2)


ezek után a(1) is kiszámolható:

a(2) = 1/2*a(1)-3/4


A másik feladat ugyanez.

2019. nov. 4. 16:32
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit másként leírva:

[link]

2019. nov. 4. 16:42