Előre is köszönöm a válaszokat!2019. dec. 29. 15:41
1/1 anonim válasza:
Komolyan, egyetemi kémia? ...
Az általános jelöléssel számolva használjuk a
(p1*V1)/T1 = (p2*V2)/T2
törvényt. Mivel állandó a hőmérséklet, ezért T1=T2, ezzel szorozva kapjuk, hogy
p1*V1 = p2*V2, ami onnan lehet ismerős, hogy ez Boyle-Mariotte törvénye. Mivel felére csökken a térfogata, ezért V2=V1/2, így
p1*V1 = p2*(V1/2), rendezés után
2*p1 = p2 adódik, tehát az eredeti duplájára nőtt a nyomás, vagyis 200%-ára.
A másikat megpróbálod ez alapján megoldani?