Az eredeti érték hány százalékára változik egy ideális gázminta nyomása, ha állandó hőmérsékleten 50%al csökken a térfogata/ha állandó térfogaton 25 celziusz fokról 150 kelvinre csökken a hőmérséklet?

Előre is köszönöm a válaszokat!

2019. dec. 29. 15:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Komolyan, egyetemi kémia? ...


Az általános jelöléssel számolva használjuk a


(p1*V1)/T1 = (p2*V2)/T2


törvényt. Mivel állandó a hőmérséklet, ezért T1=T2, ezzel szorozva kapjuk, hogy


p1*V1 = p2*V2, ami onnan lehet ismerős, hogy ez Boyle-Mariotte törvénye. Mivel felére csökken a térfogata, ezért V2=V1/2, így


p1*V1 = p2*(V1/2), rendezés után

2*p1 = p2 adódik, tehát az eredeti duplájára nőtt a nyomás, vagyis 200%-ára.


A másikat megpróbálod ez alapján megoldani?

2019. dec. 29. 16:31