2017. okt. 19. 17:08
1/1 anonim válasza:
Megnézed a képletet és beírod az adatokat. Ennyi.
p állandó, akkor
V1/T1=V2/T2
Átrendezve:
V2 = T2/T1*V1
Arra kell még figyelni, hogy T1 és T2-őt Kelvinben kell beírni!
V1 mértékegysége most mindegy, mert V2 = valamennyi * V1 képlet esetén V2 és V1 mértékegysége azonos lesz.