Kissek kérdése:

Valaki pls segítsen ezt kéne megoldanom! Köszönöm előre is! Dugattyúval ellátott hengerben 0 C hőmérsékletű 8 dm térfogatú oxigén gáz van. Mekkora lesz a gáz térfogata, ha állandó nyomáson 120 C -ra melegítjük?


2017. okt. 19. 17:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Megnézed a képletet és beírod az adatokat. Ennyi.


p állandó, akkor


V1/T1=V2/T2


Átrendezve:

V2 = T2/T1*V1


Arra kell még figyelni, hogy T1 és T2-őt Kelvinben kell beírni!


V1 mértékegysége most mindegy, mert V2 = valamennyi * V1 képlet esetén V2 és V1 mértékegysége azonos lesz.

2017. okt. 19. 17:12