Egyetemi fizika: 2 molnyi 2 10^3 nyomású oxigén egy kívülről közölt hőmennyiség hatására térfogata háromszorosára terjed ki. (nyomás állandó) Hogyan tudom kiszámolni a gázzal közölt hőt?

2013. máj. 6. 10:04
 1/1 Silber ***** válasza:

dU=∂Q+∂W=∂Q-pdV (Térfogati munka)

dH=dU+d(pV)=∂Q-pdV+pdV+Vdp=∂Q+Vdp

Ha dp=0, akkor:

dH=∂Q


Ideális kétatomos gáz izochor fajhője:

cv=5/2R

Ideális kétatomos gáz izobár fajhője:

cp=cv+R=5/2R+R=R(5/2+1)=7/2R


Ideális gáz állapotegyenlete:

pV1=nRT1

pV2=nRT2; V2=3V1, így:

_____

3V1/V1=T2/T1 => T2/T1=3


Mivel dH=∂Q, így:

Q=ncpdT=7/2nRdT


Eddig jutottam, sajnos más dolgom is van. Azt tudni lehet, hogy T2=3T1, de a különbségükre lenne szükségünk. Gondolkozz rajta kicsit, és ha jutottál valamire oszd meg velünk.

2013. máj. 6. 12:21