Valaki le tudná vezetni ezt a két feladatot?

[link]

2019. dec. 17. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:

(3e^x+15)/(e^x+3)=(5e^x+15-2e^x)/(e^x+3)=

=(5(e^x+3)-2e^x)/(e^x+3)=5-2(e^x)/(e^x+3)


Így a határozatlan integrál:


5x-2ln(e^x+3)

2019. dec. 17. 16:37
 2/3 anonim ***** válasza:

A második:


12*(ln(x))^(-1/2)*(1/x)


A határozatlan integrál:


12(lnx)^(1/2)


A határozott integrál a Newton-Leibniz formulával: 12

2019. dec. 17. 16:45
 3/3 anonim ***** válasza:

A határozatlan integráloknál lemaradt a +c


Azt használtuk,

integrál f(g(x))*g'(x) = integrál F(g(x))

2019. dec. 17. 16:48