Valaki le tudná nekem vezetni ezt a fizika feladatot?

Mekkora a periódusideje annak a 15cm-es amplitúdójú harmonikus rezgőmozgásnak, amelynek 10cm-es kitéréséhez tartozó sebessége 3m/s nagyságú?

2019. aug. 27. 14:30
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Elolvastam, megfájdul a fejem. Sok sikert a megoldáshoz!
2019. aug. 27. 14:41
 2/2 anonim ***** válasza:

A képletek adottak:

kitérés:x=A*sin(w*t), sebesség:v=A*w*cos(w*t)

Négyzetre emelve és összeadva:


(x/A)^2+(v/A*w)^2=1. Mivel w=2pi/T,ezért:


T=(2pi*A/v)*gyök[1-(x/A)^2]

2019. aug. 27. 15:45