Mekkora a periódusideje annak a 15cm-es amplitúdójú harmonikus rezgőmozgásnak, amelynek 10cm-es kitéréséhez tartozó sebessége 3m/s nagyságú?2019. aug. 27. 14:30
1/2 anonim válasza:
Elolvastam, megfájdul a fejem. Sok sikert a megoldáshoz!
2/2 anonim válasza:
A képletek adottak:
kitérés:x=A*sin(w*t), sebesség:v=A*w*cos(w*t)
Négyzetre emelve és összeadva:
(x/A)^2+(v/A*w)^2=1. Mivel w=2pi/T,ezért:
T=(2pi*A/v)*gyök[1-(x/A)^2]