A kettőnek hányadik hatványa, a kettő első 10 pozitív egész kitevőjű hatványának szorzata?

2019. dec. 8. 12:00
 1/2 anonim ***** válasza:
87%

Azonos alapú hatványokat úgy szorzunk össze, hogy a kitevőket összeadjuk.

2^1 * 2^2 * 2^3 * 2^4 * 2^5 * 2^6 * 2^7 * 2^8 * 2^9 * 2^10= 2^55

1+2+3+4+5+6+7+8+9+10=55

2019. dec. 8. 12:14
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul az a kérdés, hogy mennyi 1+2+3+4+5+6+7+8+9+10.
2019. dec. 8. 12:15