Fizika házifeladat segítség?


Egy 12 tonnás vontatóhajó három, egyenként 30 tonnás uszályt vontat állandó, 4 m/s nagyságú

sebességgel. A vontatóhajónak le kell győznie a víz ellenállása miatt keletkező erőket (ez az erő az

egyes uszályok esetén 2 kN, míg a vontatóhajó esetén 1,5 kN nagyságú). Ha az utolsó uszály

vontatókötele elszakad, mekkora gyorsulással halad a vontatóhajó?



Köszönöm a válaszokat!



2019. nov. 30. 23:10
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Ha a vontatóerőt állandónak vesszük, akkor az uszály leszakadása vontatóerő-többletet jelent, amely a maradék tömeget gyorsítja. Newton II.tétele szerint

a=F/m=2kN/(12+2*30)t=2/72 kN/t =1/36 m/s^2.

2019. dec. 1. 10:40
 2/5 A kérdező kommentje:

a megoldókulcs megoldása nem ennyi sajnos

10^(-2)-os nagyságrendú m/s^2

2019. dec. 1. 18:13
 3/5 A kérdező kommentje:
eleve az F nem 2kN hanem 3*2+1*1,5, a vontatóhajó több részből álll
2019. dec. 1. 18:15
 4/5 anonim ***** válasza:
79%
Akkor rossz a megoldókulcs.
2019. dec. 1. 18:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor rossz a megoldókulcs tényleg.
2019. dec. 1. 19:55