Fizika házifeladat segítség?


Házifeladatnak kaptam 2 feladatot és nekem kéne utánajárnom a tankönyvből de nem sikerült!


1.) Egy 250 g és egy 500 g tömegű álló kiskocsit rugóval szétlöktünk. A kisebb tömegű kocsi szétlökés utáni sebessége 1m/s Mekkora a nagyobb tömegű kocsi sebessége szétlökés után?


2.)Egy teherautú tömege négyszer nagyobb, sebessége pedig harmada egy másik autóénak. Mit tudunk a lendületükről?


Kérlek ne csak a megoldást írjátok le hanem hogy hogyan kell megoldani mert szeretném megérteni!

Köszönöma segítséget előre is!?



2019. nov. 24. 19:31
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

"nekem kéne utánajárnom a tankönyvből de nem sikerült!"

Ha vasárnap este jutott csak eszedbe, akkor inkább lusta voltál. Ott volt az egész hétvége, semmi más dolgod nem lett volna, mint ez. Mondjuk holnap reggelig még sok idő van, 10óra alatt egy gyengébb képességű diáknak is meg kell tudni fejtenie a megoldást.

2019. nov. 24. 19:40
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem holnapra kell hanem sokkal későbbre, de ha nem tudsz segíteni akkor legalább ne írj rólam olyat ami egyáltalán nem igaz.
2019. nov. 24. 19:59
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Impulzusmegmaradás


1) Kezdetben, amikor nem mozogtak I1 = 0, szétlökés utáni pillanatban az egyik jobbra (+ irány), a másik balra (

- irány) mozog. I2 = v1*m1 + v2*m2.

Mivel az impulzus nem vész el, ezért összességében a kettő megegyezik:

I1 = I2

0 = v1*m1 + v2*m2

v2 = -v1*m1/m2 = -0,5 m/s.


2) Legyen a teherautó tömege M, sebessége V, impulzusa I, a másiké m, v, impulzusa i. Ekkor:

M = 4m, V = v/3

I = M*V = 4/3*m*v = 4/3*i

Tehát a teherautó impulzus 4/3-a (1,3333-szorosa) lesz a másikénak.

Azért ezeknek itt a honlapon is utána tudtál volna nézni. Máskor keresgélj alaposabban!

2019. nov. 24. 20:08