Egy ξ diszkrét valószínűségi változó lehetséges értékei 1,2,...10 eloszlása.P(ξ=j)=a*j, j=1,2,...10, ahol "a" alkalmas valós szám. Határozza meg "a" értékét! Milyen k pozitív egészekre teljesül, hogy P(ξ</=k)</=1/2?

2019. nov. 27. 18:23
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

a(1+2+...+10)=1

55a=2

a=1/55

(1+2+...+k)/55<=1/2

k(k+1)/2/55<=1/2

k^2+k<=55

k^2+k-55<=0

k<=6

2019. nov. 28. 07:37