Egy ξ diszkrét valószínűségi változó lehetséges értékei 1,2,...10 eloszlása.P(ξ=j)=a*j, j=1,2,...10, ahol "a" alkalmas valós szám. Határozza meg "a" értékét! Milyen k pozitív egészekre teljesül, hogy P(ξ</=k)</=1/2?2019. nov. 27. 18:23
1/1 anonim válasza:
a(1+2+...+10)=1
55a=2
a=1/55
(1+2+...+k)/55<=1/2
k(k+1)/2/55<=1/2
k^2+k<=55
k^2+k-55<=0
k<=6