Derékszögű háromszög egyik befogója 8 cm, átfogója 17cm
a.) Mekkora a háromszög kerülete nekem erre 33
b.) Mekkora a háromszög átfogóhoz tartozó magassága? erre pedig nem tudom a választ segítenétek?
2019. nov. 18. 20:51
1/7 anonim válasza:
a) jó.
b) Gondolkozz! Olyan, mintha az átfogóval két derékszögű háromszöget csináltál volna. Az átfogója lett az egyik befogó (8cm) az egyik befogó pedig az átfogó fele (17/2=8,5). Pitagorasz-tétel.
2/7 anonim válasza:
Bocs, nem az átfogóval, hanem a magassággal csináltál két háromszöget.
3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! és a címben leírt feladatban is tudsz segíteni légyszíves?
2019. nov. 18. 21:19
4/7 anonim válasza:
24^2+x^2=25^2 ahol x az alap fele. Kiszámolod az x-et majd kettővel szorozva megkapod az alapot. Ezután az alapot összeadod a két szárral és máris meg van a kerület. (nekem 64 jött ki)
5/7 anonim válasza:
Inkább leírom a saját megoldásom:
6/7 A kérdező kommentje:
Azta nagyon szépen köszönöm sokat segítettek! Lehet küldök majd még egy két kérdést privátba holnap ha nem probléma mert ma már nincs időm :(
2019. nov. 18. 22:13
7/7 klgh válasza:
a, a kerület nem lehet 33. a=8, b=15, c=17. (Pythagoras)
b, felírod a területet két különböző módon
(a*b)/2; (c*mc)/2. innen jön az, hogy mc=a*b/c