Van egy ABC háromszög: A (4,6) B (-4, 0) C (5,7) Mi a C csúcshoz tartozó súlyvonal egyenlete?


2019. szept. 1. 16:55
 1/2 A kérdező kommentje:
Bocsánat, félrenéztem. A C csúcs (-1,-4) volt, bár lehet h nem lényeges
2019. szept. 1. 16:58
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

AB oldal felezőpontja F(0;3)

CF irányvektor (-5;-4) én az eredeti C ponttal számoltam.

Ebből a normálvektor (4;-5)

Súlyvonal egyenlete: 4x-5y=4×5-5×7=-15

2019. szept. 1. 17:12