2019. szept. 1. 16:55
1/2 A kérdező kommentje:
Bocsánat, félrenéztem. A C csúcs (-1,-4) volt, bár lehet h nem lényeges
2019. szept. 1. 16:58
2/2 anonim válasza:
AB oldal felezőpontja F(0;3)
CF irányvektor (-5;-4) én az eredeti C ponttal számoltam.
Ebből a normálvektor (4;-5)
Súlyvonal egyenlete: 4x-5y=4×5-5×7=-15