A kertben van sárgarépa, káposzta és karalábé.32 nem káposzta,39 nem répa. A káposzta száma kétszer nagyobb, mint a répák száma. Hány karalábé van? A.24 B.25 C.26 D.23

Kerestem erre a megoldást de nem jöttem rá, hogy elszúrták a feladatot vagy én nem látom a megoldáshoz az utat. Ógy érzem itt még valami hiányzik...

2019. nov. 18. 18:31
 1/6 anonim válasza:
A karfiolt elfelejtették
2019. nov. 18. 18:32
 2/6 A kérdező kommentje:
El.
2019. nov. 18. 18:35
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez egy matematika levelező verseny egyik feladata.
2019. nov. 18. 18:41
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük fel, hogy x karalábé van, ekkor 32-x répa és 39-x káposzta van.


A káposzta kétszerese a répák számának, tehát


2*(32-x) = 39-x, erre x=25 adódik.


Ez egy szimpla szöveges feladat, szóval csodálom, hogy versenyfeladat...

2019. nov. 18. 18:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Nemá:D:D Valaki megoldotta neki?:D


Én most csak azért jöttem vissza ehhez a kérdéshez, hogy közöljem, hogy nekem minusz hatvannégy jött ki káposztára:D:D:D Nem helyettesítettem be, hanem megkíséreltem kifejezni egyikből a másikat:D:D:D

Amúgy szal szeretem az ilyen feladatokat; csak magamnak kezdtem el oldogatni. :D

2019. nov. 18. 19:04
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 4-es köszönöm a megoldást. :) Sokat kell még fejlődjünk. :)
2019. nov. 18. 19:12