Kerestem erre a megoldást de nem jöttem rá, hogy elszúrták a feladatot vagy én nem látom a megoldáshoz az utat. Ógy érzem itt még valami hiányzik...2019. nov. 18. 18:31
2/6 A kérdező kommentje:
El.
2019. nov. 18. 18:35
3/6 A kérdező kommentje:
Ez egy matematika levelező verseny egyik feladata.
2019. nov. 18. 18:41
4/6 anonim válasza:
Tegyük fel, hogy x karalábé van, ekkor 32-x répa és 39-x káposzta van.
A káposzta kétszerese a répák számának, tehát
2*(32-x) = 39-x, erre x=25 adódik.
Ez egy szimpla szöveges feladat, szóval csodálom, hogy versenyfeladat...
5/6 anonim válasza:
Nemá:D:D Valaki megoldotta neki?:D
Én most csak azért jöttem vissza ehhez a kérdéshez, hogy közöljem, hogy nekem minusz hatvannégy jött ki káposztára:D:D:D Nem helyettesítettem be, hanem megkíséreltem kifejezni egyikből a másikat:D:D:D
Amúgy szal szeretem az ilyen feladatokat; csak magamnak kezdtem el oldogatni. :D
6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 4-es köszönöm a megoldást. :) Sokat kell még fejlődjünk. :)
2019. nov. 18. 19:12