2017 májusi matek érettségi kör egyenletével kapcsolatában?


meg van adva hogy egyenes egyenlete y=3x

kör egyenlete x*2+8x+y*2-4y=48

első lépés hogy behelyettesítsem az y=3x et a y*2 helyére

de nemértem hogy ott miért mindenkinek 9x*2 jön ki?

Miért nem 3x*2? vagy ha 9x akkor miért van akkor is a négyzeten? 3x1=3 és nem 9, ebben valamennyire biztos vagyok



2018. ápr. 27. 00:36
 1/5 A kérdező kommentje:

2017 matek májusi 16 c, ha a teljes kérdés kell

oktatási hivatal hu kozepszinü érettségi

2018. ápr. 27. 01:12
 2/5 anonim ***** válasza:
24%

Ha most érettségizel, és ez nem világos, akkor nagy bajok vannak...

A legjobb, ha már nem erőlködsz, lesz, ami lesz.

2018. ápr. 27. 02:32
 3/5 anonim ***** válasza:
2018. ápr. 27. 06:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha szorzatod négyzetre emelsz akkor a szorzat minden tagját négyzetre kell emelni.Tehát (3*x)^2=3^2*x^2=9x^2.

Gondolj bele ha például 2*3-t emelnéd négyzetre:

Ha csak a szorzat egyik tagját emelnéd négyzetre, akkor más eredmény jönne ki: 2*3^2 nem egyenlő a 2^2*3-mal.

(2*3)^2=2^2*3^2=36

2018. ápr. 27. 08:47
 5/5 A kérdező kommentje:

ja azthiszem értem, tehát ugye a 3x az 3szorx, tehát két hatványalap van és kettőt kell négyzetre tenni ezért 9x*2

// 3x*2=9x szor x*2 = 9x*2 én egy hatványalapként gondoltam rájuk.

köszönöm a 4. válaszírónak, kapsz egy likeot.

2018. ápr. 27. 13:45