Na[Cr(OH)4] + H2O2 + NaOH = Na2CrO4 + H2O2019. nov. 14. 11:40
1/4 anonim válasza:
Cr: +3 → +6; ∆ = +3
O: 2 *-1 → 2*-2; ∆ = -2
2 Na[Cr(OH)4] + 3 H2O2 + ... NaOH = ... Na2CrO4 + ... H2O
Cr-ból 2 kell a jobb oldalon:
2 Na[Cr(OH)4] + 3 H2O2 + ... NaOH = 2 Na2CrO4 + ... H2O
Na-ból 4 kell a bal oldalon:
2 Na[Cr(OH)4] + 3 H2O2 + 2 NaOH = 2 Na2CrO4 + ... H2O
O-ből 16 kell a jobb oldalon:
2 Na[Cr(OH)4] + 3 H2O2 + 2 NaOH = 2 Na2CrO4 + 8 H2O
H-ek ellenőrzése: 16 = 16, OK.
2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mostmár látom mit rontottam el.
2019. nov. 15. 08:52
3/4 A kérdező kommentje:
Mégsem értem, szóval jellemző oxidációs szám oxigénnél -2,kivéve H2O2 ahol -1.
O2 ezért 2*-1 = -2?
A többi oxigén -2, honnan szedted hogy 2vel kell szorozni. Valahogy nem áll össze még a fejembe....
2019. nov. 15. 17:38
4/4 anonim válasza:
A peroxidokban az O oxidációs száma -1 és kettő van velőle a H2O2-ben ezért 2 * -1 = -2. Nyilván 2 "peroxidos" O-ből 2 "oxidos" O (oxidációs szám -2) keletkezik. Így 1 H2O2-re az O oxidációs szám változása (2 * -2) - (2 * -1) = -2 lesz.