Az izomorfizmust hogy kell bizonyítani?


Erről a feladatról lenne szó:

[link]


Az a) alpont megy.

A b) is megy addig, hogy f izomorfizmus <=> f bijektív és f művelettartó. Egészen a bijektivitás bizonyításáig.

De azt hogy kell bizonyítani, hogy művelettartó?



2019. nov. 12. 17:30
 1/1 dq ***** válasza:
100%

Az f izomorfizmus az (R,+) csoportból megy az (R,⊕)-ba.

Például megtartja az egységelemet:

f(0_+) = f(0) = 8 = 0_⊕

(most 0_+ és 0_⊕ a két csoport egységelemét jelöli)


Még azt kell belátnod, hogy

f(a+b) = f(a)⊕f(b)

f(a^-1) = f(a)^-1

2019. nov. 12. 17:43