Erről a feladatról lenne szó:
Az a) alpont megy.
A b) is megy addig, hogy f izomorfizmus <=> f bijektív és f művelettartó. Egészen a bijektivitás bizonyításáig.
De azt hogy kell bizonyítani, hogy művelettartó?
2019. nov. 12. 17:30
1/1 dq válasza:
Az f izomorfizmus az (R,+) csoportból megy az (R,⊕)-ba.
Például megtartja az egységelemet:
f(0_+) = f(0) = 8 = 0_⊕
(most 0_+ és 0_⊕ a két csoport egységelemét jelöli)
Még azt kell belátnod, hogy
f(a+b) = f(a)⊕f(b)
f(a^-1) = f(a)^-1