Balint129916 kérdése:

A konvex négyszögek esetében, hogyan tudnám bizonyítani, hogy a külső szögeinek összege 360°?

Matek házifeladat, S.O.S kérdés.

2019. márc. 20. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy kovex négyszög belső szögeinek összege 360. Azaz alfa+béta+gamma+delta=360.

alfa külső szög= 180-alfa ugyanígy a többire

alfa külső+béta külső+gamma külső+delta külső=

=180-alfa+180-béta+180-gamma+180-delta=

=4*180-(alfa+béta+gamma+delta)=720-360=360

2019. márc. 20. 18:56
 2/2 Tom Benko ***** válasza:
Olvastam egy szovjet alsós matekkönyvben egy érdekes bizonyítást erre. Nagyjából úgy nézett ki, hogy a külső szög valójában azt jelenti, hogy az adott oldalhoz képest a következő oldal mennyivel fordul el. Mivel pedig a sokszög zárt, az oldalakon végigmenve a kiindulási oldalhoz kell visszatérjünk, ami csak úgy lehet, hogy 0+k*360°-ot fordulunk. A 0°-ot kizárhatjuk, a 360°-nál nagyobbak esetén a sokszög önmagát kellene, hogy metssze, így marad a 360°.
2019. ápr. 23. 11:13