Annyit tudok hogy át kell váltani a km/h-t m/s-be. De nemtudom megoldani :( légyszi segítsetek.2019. nov. 13. 17:01
1/1 anonim válasza:
A mozgási energiát E=1/2*m*v^2 képlettel számolod, ahol
v-a test sebessége
m- test tömege
Kiírod adatokat:
v=25 km/h = 6,94 m/s (3,6-al osztod)
m=7,5t = 7500 kg
Így E=1/2*7500*(6,94)^2=180844,9J = 180,85kJ