Mekkora mozgási energiája van egy 7,5 t tömegű 25 km/h sebességgel haladó mozdonynak?

Annyit tudok hogy át kell váltani a km/h-t m/s-be. De nemtudom megoldani :( légyszi segítsetek.

2019. nov. 13. 17:01
 1/1 anonim ***** válasza:
91%

A mozgási energiát E=1/2*m*v^2 képlettel számolod, ahol

v-a test sebessége

m- test tömege

Kiírod adatokat:

v=25 km/h = 6,94 m/s (3,6-al osztod)

m=7,5t = 7500 kg


Így E=1/2*7500*(6,94)^2=180844,9J = 180,85kJ

2019. nov. 13. 19:58