54km/h állandó sebességgel haladó vonat egyik üres vagonját oldalára merőleges irányból érkező lövedék üti át. A becsapódás és kimenet helyén keletkező lyukak 5cm-vel vannak eltolódva. Mekkora sebességgel mozgott a lövedék a 2,5m széles vagonban?

2019. nov. 7. 18:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Szamold ki es megtudod.
2019. nov. 7. 18:12
 2/3 anonim ***** válasza:
Talán légyszíves. Amúgy nem csináljuk meg a házidat. Amennyi idő alatt a kérdést legépelted, ki is számolhattad volna. Nincs valami jó tanuló osztálytársad? Róla is lemásolhatod óra előtt.
2019. nov. 7. 18:21
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A vonat átváltva 15 m/s sebességgel halad. A golyó be- illetve kimenete között eltelik t=s/v=0.05m/15m/s=3,33*10^-3 s. Ezalatt a golyó pedig megtett 2,5 métert, mivel áthatolt a vonaton, így a sebessége: v=s/t=2,5m/3,33*10^-3s=750 m/s. Tehát 750 m/s sebességgel mozog a lövedék.
2019. nov. 7. 18:38