Légyszi help :)2019. nov. 1. 13:44
1/4 A kérdező kommentje:
Szerintem 1 a megoldás, levezetésnek ez jó?
legyen a=A(a,b) és b=B(a,b) ahol (A,B) =1.
(a,b) = au + bv azaz (a,b)= A(a,b)u+B(a,b)v. Osztunk (a,b), amiből
1=Au+Bv. Ha (u,v) nem 1 lenne, akkor a bal oldalt is osztania kéne, de 1-nek csak az 1 a pozitív osztója.
2019. nov. 1. 14:18
2/4 anonim válasza:
Pédául: (112,24)=8
Az euklideszi algoritmus:
112=4*24+16 innen 16=112-4*24
24=1*16+8 innen 8=24-1*16 = 24-1*(112-4*24)=-1*112+4*24
16=2*8=0
Így érthető?