Az euklidészi algoritmusnál amikor megkeresem (a, b) -t au+bv alakban, mi lesz (u, v)?

Légyszi help :)

#matematika #számelmélet #euklidészi algoritmus
2019. nov. 1. 13:44
 1/4 A kérdező kommentje:

Szerintem 1 a megoldás, levezetésnek ez jó?

legyen a=A(a,b) és b=B(a,b) ahol (A,B) =1.

(a,b) = au + bv azaz (a,b)= A(a,b)u+B(a,b)v. Osztunk (a,b), amiből

1=Au+Bv. Ha (u,v) nem 1 lenne, akkor a bal oldalt is osztania kéne, de 1-nek csak az 1 a pozitív osztója.

2019. nov. 1. 14:18
 2/4 anonim ***** válasza:
56%

Pédául: (112,24)=8

Az euklideszi algoritmus:

112=4*24+16 innen 16=112-4*24

24=1*16+8 innen 8=24-1*16 = 24-1*(112-4*24)=-1*112+4*24

16=2*8=0

Így érthető?

2019. nov. 2. 20:36
 3/4 anonim ***** válasza:
56%
A végén 16=2*8+0 a jó.
2019. nov. 2. 20:37
 4/4 dq ***** válasza:
Szerintem jó a levezetésed.
2019. nov. 2. 20:56