Igaz, nem házi feladat, de ide illik a legjobban a kérdés. Itthon gyakorlok egy kis matekot, de nem igazán mennek ezek az oszthatósági feladatok. 36|52x2y ha csak x van, akkor azt meg tudom csinálni simán, de ezt nem. Mi a szabály erre? Vagy hogyan oldjam meg a feladatot? Nem a válaszra vagyok kíváncsi (az úgy is benne van a könyvem hátuljában), hanem a számolás menetére, vagy szabályára!2019. okt. 29. 22:29
1/2 anonim válasza:
Akkor osztható egy szám 36-tal, ha osztható 4-gyel és 9-cel IS.
4-gyel akkor osztható ha az utolsó 2 számjegyéből alkotott szám osztható 4-gyel, azaz y lehetséges értékei:0,4,8
9-cel akkor osztható, ha a számjegyek összege oszható 9-cel:
y=0 5+2+2+0=9, tehát x=0 vagy 9
y=4 5+2+2+4=13, x=5
y=8 5+2+2+8=17, x=1
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Megpróbáltam és így már sikerült nekem is! :D
2019. okt. 30. 16:07