Öt olyan tanuló van, aki mindkét tantárgyból vizsgázik és kettő olyan, aki egyikből sem. Ha angol nyelvből feleannyian, biológiából pedig kétszer annyian vizsgáznának, mint most, de továbbra is öt olyan tanuló lenne, aki mindkét tantárgyból vizsgázik, akkor minden tanuló legalább az egyik tantárgyból vizsgázna. Összesen hányan vizsgáznak angol nyelvből?2019. okt. 29. 14:56
1/4 anonim válasza:
Sztem kellene még egy adat, mondjuk az osztálylétszám.
2/4 A kérdező kommentje:
Bocsi az lemaradt. 26 a kétszám
2019. okt. 31. 00:20
3/4 anonim válasza:
Az
x+y+7=26
(x+5)/2+2y+5=26
egyenletrendszert oldjuk meg!
Szerintem y=6 és x=13, és így angolból 18-an vizsgáztak.
(x a csak angolból érettségizettek száma, y a csak biológiából érettségizettek száma)
4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2019. nov. 1. 00:50