Mekkora volt az egyensulyi helyzethez tartozo megnyulas?2019. okt. 16. 13:38
1/1 anonim válasza:
A periódusidő T=2,5s. Másrészt T=2pi*gyök(m/c) ahol c a rugóállandó.
ebből c=m*4pi^2/T^2=... N/m.
A kezdeti megnyúlás: dL=m*g/c.