Rugós játékfigura felsô végét megfogjuk, a rugó függôleges helyzetû lesz, az alsó végén a 30dkg tömegû játékfigura függ. A testet rezgésbe hozzuk.10 rezgés idejét 25 s- nak mérjük. Mekkora a rugóállandója?

Mekkora volt az egyensulyi helyzethez tartozo megnyulas?
2019. okt. 16. 13:38
 1/1 anonim ***** válasza:

A periódusidő T=2,5s. Másrészt T=2pi*gyök(m/c) ahol c a rugóállandó.


ebből c=m*4pi^2/T^2=... N/m.


A kezdeti megnyúlás: dL=m*g/c.

2019. okt. 16. 15:44