Valaki meg tudja oldani ezt a mechanika feladatot? Mechanika, kinematika, statika, rezgések, dinamika, építőmérnök, bme

[link]

2018. dec. 9. 16:28
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Mi a kérdés?


A rendszer differenciálegyenlete:


m*x"+c*x=0 alakú, ebből kell kiindulni.

A sajátkörfrekvencia omega=sqrt(c/m) lesz.

2018. dec. 9. 23:40
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Most látom, csillapítás is van a rendszerben, de az értéke nincs megadva. Ilyenkor a mozgás diffegyenlete:


m*x"+k*x'+c*x=0 és k a csillapítás.


Ilyenkor a csillapított rendszer sajátkörfrekvenciája:


gamma=omega*sqrt(1-D^2), ahol D a Lehr-féle relatív csillapítás és D=k/(2*m*omega)

2018. dec. 9. 23:58
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ le tudnád nekem vezetni a konkrét feladatot? a megadott számokkal. Fontos lenne köszi
2018. dec. 10. 08:32
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez amugy egyetemi feladat, vagy kozepiskolas emeltszintu?)
2018. dec. 10. 18:01
 5/9 A kérdező kommentje:
műszaki egyetem bp.
2018. dec. 10. 18:13
 6/9 anonim ***** válasza:

De mi a kérdés? Mert nem írtad le. Egyébként melyik ostoba pontozta le a válaszom.

Az a vonatkozó diffegyenlet, amit leírtam. Exponenciális alakú próbafüggvény segítségével felírod a karakterisztikus egyenletet, amiből kijönnek a karakterisztikus gyökök.

Az általános megoldás


x(t)=e^(-D*omega*t)*[C1*cos(gamma*t)+C2*sin(gamma*t)]


alakú lesz. (Legalábbis gyenge csillapítás esetén)

2018. dec. 10. 19:30
 7/9 A kérdező kommentje:

Ami a jobb alsó sarokban van azok a kérdések t=0,5 T off=? stb...


Ha lehet légy szíves konkrétan számokkal vezesd le kérlek.


Nagyon fontos lenne. köszi.

2018. dec. 10. 19:43
 8/9 anonim ***** válasza:

És mit jelölsz Toff-al?


c=800kN/m? Mert valami macskakaparás van még ott, de nem fogok találgatni.


Mennyi a csillapítás? Miért nem adod meg?


Mi a v0=6?


Ha BME-re akarsz menni, akkor jegyezd meg, hogy a jelöléseket egyértelműsíteni kell, mértékegységek helyes felírásával.


Mert a feladatmegoldás nem úgy működik, hogy odahánysz valamit, azt jónapot...

2018. dec. 10. 19:59
 9/9 anonim ***** válasza:
Mikor fizika feladatot oldunk meg, akkor a feladat nehéz része nem az, hogy felírjuk az adatokat, felírunk minden képletet, aztán kihozunk valamit, hanem az, hogy megtudjuk, hogy mi is történik a feladatban. A kolléga itt nem írt le semmilyen feladatot, így elég nehéz bármi érdemlegeset mondani, így nem lehet levezetést sem írni, hiszen hogyan lehetne "A"-ról "B"-re következtetni, ha nem tudjuk, hogy mi is "A"? Ez egyébként a gyakorlatok folyamán is biztos elhangzott, de a tapasztalat azt sugalja, hogy a hallgatók nem igazán figyelnek a feladat szövegére, hanem egyből az adatokat helyettesítik be; aztán ki is jön egy valamilyen megoldás, ami néha bejön - néha meg nem. Egyébként, ha órán hangzott el ez a feladat, akkor nagy valószínűséggel fizipedia.bme.hu-n is megtalálható(a feladat), remélhetőleg levezetéssel is.
2018. dec. 10. 20:01