A rugóhoz kapcsolt m=0,8 kg tömegű anyagi pont harmonikus rezgőmozgást végez T=0.03 s rezgésidővel. Mekkora a rezgés körfrekvenciája és a testhez kapcsolt rugó D rugóállandója? (w, D =?)2018. nov. 18. 13:59
1/1 anonim válasza:
Ez egyszerű képletbehelyettesítés, nem értem mi a problémád. Nincs fv. táblátok vagy olvasni vagy lusta?
w=2*pi/T=2*pi/0.03 rad/s.
Ezt beírod a számológépbe, bár ez lehet nagy elvárás olyannal szemben, aki a fv. táblát még ki sem nyitja...
Triviális hogy D=m*w^2 N/m-ben.
Látjuk tehát, mennyire egyszerű és magától értetődő a megoldás.
Már az egész feladatkiírás szinte önmagát oldja meg, annyira ordít az eredmény.