A rugóhoz kapcsolt m=0,8 kg tömegű anyagi pont harmonikus rezgőmozgást végez T=0.03 s rezgésidővel. Mekkora a rezgés körfrekvenciája és a testhez kapcsolt rugó D rugóállandója? (w, D =?)

2018. nov. 18. 13:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez egyszerű képletbehelyettesítés, nem értem mi a problémád. Nincs fv. táblátok vagy olvasni vagy lusta?


w=2*pi/T=2*pi/0.03 rad/s.


Ezt beírod a számológépbe, bár ez lehet nagy elvárás olyannal szemben, aki a fv. táblát még ki sem nyitja...


Triviális hogy D=m*w^2 N/m-ben.

Látjuk tehát, mennyire egyszerű és magától értetődő a megoldás.

Már az egész feladatkiírás szinte önmagát oldja meg, annyira ordít az eredmény.

2018. nov. 18. 15:15