Peszlen Andrea kérdése:

Ismertek olyan másodfokú egyenletet melynek megoldása 38?


2019. okt. 4. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Pl. (x-38)^2=0
2019. okt. 4. 14:13
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Általánosan:

a(x-38)(x-b)=0, ahol a és b valós számok.

2019. okt. 4. 14:55
 3/4 anonim ***** válasza:
84%
Pontosabban a=/=0 valós.
2019. okt. 4. 15:27
 4/4 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:
58%

Írok néhányat, először gyöktényezős alakban, utána pedig zárójelfelbontással kapom a kanonikus alakot is.


(x-38)(x+1)= x^2-37x-38


(x-38)(x-1)= x^2-39x+38


(x-38)(x+2)= x^2-36x-76


(x-38)(x-2)= x^2-40x+76

2019. okt. 4. 15:48