Határozzuk meg a paraméter értékét úgy, hogy az 5x^2-19x+p=0 egyenletben, teljesüljün:?


a, az egyik gyök 3


b, a két gyök összege 6;


c, a gyökök egyenlőek


d, a gyökök aránya 2:3



2019. szept. 30. 18:35
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Old meg egyedül a matekházidat
2019. szept. 30. 18:55
 2/3 anonim ***** válasza:
80%

a) Az helyére behelyettesítesz 3-at.

5*3^2-19*3+p=0 amiből p=12

b) Viete formulát használod.

x1+x2=-b/a=-(-19)/5=19/5 ami azt jelenti, hogy a gyökök összege ne lehet 6.

c) A gyökök akkor egyenlőek ha az egyenlet diszkriminánsa (ami a gyök alatt van) egyenlő nullával. Azaz (-19)^2-4*5*p=0 Amiből p=361/20

2019. szept. 30. 19:19
 3/3 anonim ***** válasza:
71%

Technikai okok miatt én közelítőleg számoltam:

[link]

2019. szept. 30. 19:45