a, az egyik gyök 3
b, a két gyök összege 6;
c, a gyökök egyenlőek
d, a gyökök aránya 2:3
2019. szept. 30. 18:35
1/3 anonim válasza:
Old meg egyedül a matekházidat
2/3 anonim válasza:
a) Az helyére behelyettesítesz 3-at.
5*3^2-19*3+p=0 amiből p=12
b) Viete formulát használod.
x1+x2=-b/a=-(-19)/5=19/5 ami azt jelenti, hogy a gyökök összege ne lehet 6.
c) A gyökök akkor egyenlőek ha az egyenlet diszkriminánsa (ami a gyök alatt van) egyenlő nullával. Azaz (-19)^2-4*5*p=0 Amiből p=361/20
3/3 anonim válasza:
Technikai okok miatt én közelítőleg számoltam: