Hogyan tudhatom meg, hogy mi a megoldása ennek a matematikai egyenletrendszernek?


100/ x + 100/ y = 105

7500 *2x - 7500 = pénz

tét x y = pénz

pénz > tét + 7500 (itt nem tudom mi a megfelelő, de az a kérdés hogy melyik számoknál lehet a maximuma)


Ez egyébként egy fogadóirodánál ajánlanak egy bónuszt.

És ha egy másiknál ellenfogadok, akkor profitálhatok.

Kiszámoltam már egyet 3.500 Ft plusz garantált.

Csak régen volt már a matek, a képletek felírása helyes, viszont a megoldásukra nincs ötletem :D



2019. szept. 27. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Ez még a számológépet is kiakasztotta. 5 perce számol és semmi.
2019. szept. 27. 19:26
 2/6 anonim ***** válasza:
63%

Na megvan az eredmény:

x = 20

y = 1

tét = 14625

pénz = 292500

2019. szept. 27. 19:34
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de sajnos elírtam


vagyis a harmadik

tét *y pénz :(

2019. szept. 27. 20:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor összefoglalva írd le az egyenleteket újból, és hogy mi a kérdés, mert ez így nem érthető.
2019. szept. 28. 01:07
 5/6 A kérdező kommentje:

100/ x + 100/ y = 105


7500 *2x - 7500 = pénz


tét * y = pénz


pénz > tét + 7500 (itt nem tudom mi a megfelelő, de az a kérdés hogy melyik számoknál lehet a maximuma)


És amit kihagytam hogy 3.50 - nél magasabbnak is kell, hogy legyen az X, ez egy ilyen feltétel

hogy 3.50 es szorzó felett adja a bónuszt

2019. szept. 28. 13:14
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Na én megoldottam neked. 2 eset lesz, az alábbi eredmények adódnak:



1.eset:


x=(22875+t-gyök(50765625+45750*t+t^2))/31500


y=(10*(7125+t-gyök(50765625+45750*t+t^2)))/(21*t)


p=(10/21)*(7125+t-gyök(50765625+45750*t+t^2))


2.eset:


x =(22875+t+gyök(50765625+45750*t+t^2))/31500


y =(10*(7125+t+gyök(50765625+45750*t+t^2)))/(21*t)


p = (10/21)*(7125+t+gyök(50765625+45750*t+t^2))

2019. szept. 28. 14:43