Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni!
Ha p= 20+0,2q , akkor annak az invertált alakja miért q=-100+5p?
Nem igen sikerült elmagyarázni a tanárnak, ezért örülnék ha valaki megmagyarázná, hogy miért lesz abból 5p :)
2019. szept. 24. 22:12
1/4 anonim válasza:
p= 20+0,2q /-20
p-20 = 0,2q /*5
5p-100 = q
2/4 A kérdező kommentje:
a 0,5-ös tagot mindig egészre kell hozni, és azzal a számmal kell megszorozni a konstans tagot?!
2019. szept. 24. 22:34
4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséged!:)
2019. szept. 24. 23:07