Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni!

Ha p= 20+0,2q , akkor annak az invertált alakja miért q=-100+5p?

Nem igen sikerült elmagyarázni a tanárnak, ezért örülnék ha valaki megmagyarázná, hogy miért lesz abból 5p :)



2019. szept. 24. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

p= 20+0,2q /-20

p-20 = 0,2q /*5

5p-100 = q

2019. szept. 24. 22:20
 2/4 A kérdező kommentje:
a 0,5-ös tagot mindig egészre kell hozni, és azzal a számmal kell megszorozni a konstans tagot?!
2019. szept. 24. 22:34
 3/4 anonim ***** válasza:
81%
1 egységre kell rendezni.
2019. szept. 24. 22:58
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséged!:)
2019. szept. 24. 23:07