Invertálható-e az 𝑓(𝑥) = 9 − 𝑥^2 függvény a [-3;0] intervallum felett ?Válaszát indokolja!


Segítséget előre is köszönöm!



2017. jan. 17. 13:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Felcseréled az x és az f(x)=y szerepét.

x=9-y^2 amiből y^2=9-x. Gyököt vonsz. y=gyök(9-x) ennek van értelme a fenti intervallumon. Így az inverz függvény:

f^(-1) (x)= négyzetgyök alatt(9-x)

2017. jan. 17. 13:48