A matek hazim szerint "primszamok hatvanyainak szorzata ként írjuk fel a következőt:" 160^4. Ebből hogyan lesz 2^27?

Próbáltam meg oldani és nem tudtam, a megoldás szerint 160^4=2^27 de nem értem hogyan. Aki tud letszives segitsen. Köszönöm

2019. szept. 21. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:

160=2^5 * 5 Emiatt:

160^4=(2^5 * 5)^4= 2^20 * 5^4

2019. szept. 21. 15:26
 2/5 A kérdező kommentje:
Oké iddáig értem de honnan van akkor a 2^27?
2019. szept. 21. 15:34
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ebből hogyan lesz 2^27?

Sehogy sem, mivel:

1. A 160 nem 2 hatványa, így annak hatványa sem 2 hatványa

2. A 160^4 negyedik hatvány, prímtényezős felbontásában minden kitevőnek 4-gyel oszthatónak kell lennie. A 27 nem osztható 4-gyel.

2019. szept. 21. 16:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Vagy a megoldókulcs a hibás, vagy te néztél félre valamit.
2019. szept. 21. 16:16
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen hogy segítettél , szerintem a megoldó kulcs a hibás mert a könyvben a megoldás szerint 160^4=2^27.
2019. szept. 21. 16:43