Próbáltam meg oldani és nem tudtam, a megoldás szerint 160^4=2^27 de nem értem hogyan. Aki tud letszives segitsen. Köszönöm2019. szept. 21. 15:19
1/5 anonim válasza:
160=2^5 * 5 Emiatt:
160^4=(2^5 * 5)^4= 2^20 * 5^4
2/5 A kérdező kommentje:
Oké iddáig értem de honnan van akkor a 2^27?
2019. szept. 21. 15:34
3/5 anonim válasza:
Ebből hogyan lesz 2^27?
Sehogy sem, mivel:
1. A 160 nem 2 hatványa, így annak hatványa sem 2 hatványa
2. A 160^4 negyedik hatvány, prímtényezős felbontásában minden kitevőnek 4-gyel oszthatónak kell lennie. A 27 nem osztható 4-gyel.
4/5 anonim válasza:
Vagy a megoldókulcs a hibás, vagy te néztél félre valamit.
5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen hogy segítettél , szerintem a megoldó kulcs a hibás mert a könyvben a megoldás szerint 160^4=2^27.
2019. szept. 21. 16:43