Hány olyan háromjegyű természetes szám van, amelyben a számjegyek szorzata 12? És hány olyan természetes szám van, amelyekben a számjegyek szorzata 32?


2019. szept. 20. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

a) 11: 126, 162, 223, 232, 322, 134, 143, 341, 314, 413, 431


b) végtelen számú

2019. szept. 20. 18:39
 2/5 Angelo84 ***** válasza:
100%

#1, lehagytál négy darabot az első feladatnál.


126, 162, 216, 261, 612, 621, 223, 232, 322, 134, 143, 341, 314, 413, 431.

2019. szept. 20. 19:12
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. A másik feladatból kimaradt a háromjegyű szó.

Hány olyan háromjegyű szám van, amelyben a számjegyek szorzata 32?

Kérhetnék ebben is segítséget? Köszönöm.

2019. szept. 20. 19:17
 4/5 Angelo84 ***** válasza:
100%

Az a lényeg, hogy a kérdezett számokat kell felbontani egyjegyű számok szorzatára. Lehetőleg 3-nál többre nem.

Most a 32-vel csináljuk meg ezt.


32 = 1*4*8

32 = 2*2*8

32 = 2*4*4


És akkor ezekből fabrikálunk 3jegyű számokat. Az első esetnél 6féle szám lehet, mert 3 különböző egyjegyű szám van, a másik kettőnél, mivel csak kétféle van, ezért azokból 3-3 darab 3jegyű szám képezhető. Ezt rád bízom. Remélem nem hagytam ki semmit.

2019. szept. 20. 19:25
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így most már ki tudtam rakni a számokat.
2019. szept. 20. 19:31