Van négy számkártya: 1,3,6,7. Ezekből összesen 24 darab négyjegyű természetes számot tudunk kirakni, azonban hogyan lehet ezt a 24 számot összeadni anélkül, hogy egyesével leírnánk őket?

Ez a matek házi kifogott rajtam. Számológépes műveleteket is nagyon szépen megköszönöm!

2019. szept. 17. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

A számjegyek elosztása egyenletes a 24 számban.

Ez azt jelenti, hogy minden pozíción minden számjegy 6x fog szerepelni.


Így a 24 szám összege ugyanannyi, mint

6*(1111+3333+6666+7777)

2019. szept. 17. 19:30
 2/6 anonim ***** válasza:
37%
A 24 darab szám utolsó számjegyei között van 6-6 db 1-esb 3-as 6-os és 7-es. Ezeket összeadva leírod az utolsó karaktert és továbbviszel valamennyit. Az utolsó előtti karakterrel ugyanezt megcsinálod csak hozzáadod amit az első lépesben továbbvittél. Az eljárást megismételed.
2019. szept. 17. 19:32
 3/6 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:
84%

Sokat segít a feladatban a következő észrevétel:


Adjuk össze a növekvő sorrendbe rendezett permutációk közül a legkisebbet és a legnagyobbat:


1367+7631=8998


Adjuk össze a sorban a másodikat az utolsó előttivel:


1376+7613=8998


Tehát ha két irányból adod össze a tagokat, akkor mindig 8998-at fogsz kapni.


Összesen 12 pár képezhető, tehát a válasz 12*8998=107976

2019. szept. 17. 19:52
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A 3-as válasz nem jó.

Addig oké, hogy állítsuk párba a permutációkat


1367 párja 7631, összegük 8998


De a 3167 párja 6731, aminek az összege 9889.


Így az eredmény valójában

6*(8998+9889), ami ugyanannyi, mint amit az első hsz-ben írtam, és ugyanannyi, mint a 2. válaszban írt írásbeli összeadás algoritmus ad ki.

2019. szept. 17. 20:18
 5/6 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:
100%
Nagyon elkapkodtam a 3. hozzászólást, köszönöm a javítást.
2019. szept. 17. 20:23
 6/6 A kérdező kommentje:

Basszus, ne haragudjatok, elfelejtettem hogy nem böfögtem ide egy köszönömöt sem.

Köszi mindenkinek, ment a zöld kéz!

2019. nov. 11. 19:02