De azok ideális állapotegyenletenel mit jelol a M=mRT/pV Összefüggés?


2019. szept. 12. 11:35
 1/2 A kérdező kommentje:
Gázok*
2019. szept. 12. 11:36
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

M-moláris tömeg, általában be szokták vezetni hogy n=m/M, és így


pV=nRT. p-nyomás, V-térfogat, T-abszolút hőmérséklet,

R- univerzális gázállandó, R=8,31 J/(mol*K).


Megemlítendő,Be szokták még vezetni a specifikus gázállandót is(R') ekkor p/ro=R*T adódik, ahol ro a sűrűség.

2019. szept. 12. 13:29