2019. szept. 12. 11:35
1/2 A kérdező kommentje:
Gázok*
2019. szept. 12. 11:36
2/2 anonim válasza:
M-moláris tömeg, általában be szokták vezetni hogy n=m/M, és így
pV=nRT. p-nyomás, V-térfogat, T-abszolút hőmérséklet,
R- univerzális gázállandó, R=8,31 J/(mol*K).
Megemlítendő,Be szokták még vezetni a specifikus gázállandót is(R') ekkor p/ro=R*T adódik, ahol ro a sűrűség.