Grimlock kérdése:

Az ideális gáz 300 J hőt kap és 120 J munkát végez. Mennyire változott meg a gáz belső energiája?

2019. márc. 26. 06:31
 1/2 Angelo84 ***** válasza:

deltaU = Q + W (belső energia változás egyenlő hő + munka)


Ha jól értelmezem a kérdést, akkor a Munka előjele negatív lesz. Persze lehet tévedek.

2019. márc. 26. 13:51
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen


delta Eb = Q + W = 300J - 120J = 180J


A W negatív, ha a gáz végez munkát, és pozitív ha a gázon végzik a munkát.


Józan paraszti ésszel:

300-at kapott, 120-ból munkát végzett, akkor 180 "még mindig benne van".

2019. márc. 26. 17:20