2019. márc. 26. 06:31
1/2 Angelo84 válasza:
deltaU = Q + W (belső energia változás egyenlő hő + munka)
Ha jól értelmezem a kérdést, akkor a Munka előjele negatív lesz. Persze lehet tévedek.
2/2 anonim válasza:
Igen
delta Eb = Q + W = 300J - 120J = 180J
A W negatív, ha a gáz végez munkát, és pozitív ha a gázon végzik a munkát.
Józan paraszti ésszel:
300-at kapott, 120-ból munkát végzett, akkor 180 "még mindig benne van".