Egy egyenletesen fékező autó fékútjának első felét 10s alatt teszi meg. Mennyi idő alatt teszi meg a második felét?


2019. szept. 11. 18:33
 1/3 anonim ***** válasza:
63%
4,14 s
2019. szept. 11. 20:07
 2/3 A kérdező kommentje:
>:( De hádde hogyan számolod ki??
2019. szept. 11. 20:51
 3/3 anonim ***** válasza:
63%

2*(0,5*a)*t^2 = (0,5*a)*(t+10)^2

egyenlet megoldásával. Egyszerűsítve és t-t a szokás szerint X-nek nevezve:

2x^2 = (x+10)^2

2x^2 = x^2 + 20x + 100 ,rendezve

x^2 -20x -100 =0, innen a megoldóképlettel

x = (20+Gyök(400+400))/2

2019. szept. 11. 22:41