2019. szept. 11. 18:33
2/3 A kérdező kommentje:
>:( De hádde hogyan számolod ki??
2019. szept. 11. 20:51
3/3 anonim válasza:
2*(0,5*a)*t^2 = (0,5*a)*(t+10)^2
egyenlet megoldásával. Egyszerűsítve és t-t a szokás szerint X-nek nevezve:
2x^2 = (x+10)^2
2x^2 = x^2 + 20x + 100 ,rendezve
x^2 -20x -100 =0, innen a megoldóképlettel
x = (20+Gyök(400+400))/2