Trigonometria alapegyenletei?
#10 Fogadjunk, hogy kijön, hiszen te is azzal oldottad meg.
Mit nem értesz?
Akárhogy is van, tényleg az egyenlő oldalú háromszögből kell indulni.
Amúgy a szinusz analitikus _definíciója_ pont a Taylor-sora.
[link] azt írja, hogy "In a paper published in 1682, Leibniz proved that sin x is not an algebraic function of x.[6] Roger Cotes computed the derivative of sine in his Harmonia Mensurarum (1722).[7] Leonhard Euler's Introductio in analysin infinitorum (1748) was mostly responsible for establishing the analytic treatment of trigonometric functions in Europe, also defining them as infinite series and presenting "Euler's formula", as well as the near-modern abbreviations sin., cos., tang., cot., sec., and cosec.[8]"
Ettől ez még egy származtatás, nem egy zárt alakos definíció, és a trigonometria tanulásánál a kérdezőnek - aki még mindig nem írta meg, mi a feladat - nem eere van szüksége, az tuti.
#15 Pontosan erről van szó. De ez az anonymusmicsoda le merem fogadni még a Taylor-soros definícióról sem hallott, ha még az egyenlőoldalú háromszögből való kiindulást sem értette meg.
Nem is értem, hogyan lehet valaki annyira makacs, hogy képtelen felfogni hogy másnak van igaza, nem pedig neki.
Az egyenlő oldalú háromszöges számolást valóban tekinthetjük egy a kérdező által keresett egyenletnek.
Ha a kérdező most tanulja először a szögfüggvényeket, akkor a Taylor-sorral nem érdemes zargatni, mert csak az idejét pazaroljuk, meg sem értené.
Sikeresen szigorlatoztam matematikából a BME TTK-n, úgyhogy komoly "sejtésem" van arról, hogy mi a Taylor- a Maclaurin- vagy a Laurent-sor.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!