Másodfokú egyenlet és Viéte formula segítség?


Viéte formulával kellene kiszámolni

x1^3 + x2^3=

1/x1 + 1/x2=

A gyökök meghatározása nélkül. Meg van adva egy másodfoú egyenlet, de az értékek jelen kérdésnél nem számottevőek, hiszen én csak azt szeretnem megtudni hogy hogy kellene kiszámolni, és miért úgy, meg akarom érteni. Előre is köszönöm ha bárki időt áldoz rám. :)



2019. szept. 8. 00:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Viéte-formulák:

x1 + x2 = -b/a

x1 * x2 = c/a


I.

Felhasználjuk az a^3 + b^3 = (a+b)^3 - 3ab(a+b) azonosságot (nem vezetem le, ha van kedved, akkor csináld végig)

x1^3 + x2^3 = (x1+x2)^3 - 3x1x2(x1+x2)

Behelyettesítünk:

(-b/a)^3 - 3 * (c/a) * (-b/a) = -(b^3/a^3) + 3cb/a = (3a^2bc - b^3) / a^3



II.

Ez meg egy egyszerű közös nevezőre hozás:

1/x1 + 1/x2 = (x1+x2) / (x1*x2)

Behelyettesítünk:

(-b/a) / (c/a) = -b/c

2019. szept. 8. 01:32
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2019. szept. 8. 09:12