Matek feladat, miért az a megoldás?


[link]


A 14-es feladatról van, szó, és nem értem hogyan kapom meg a megoldását? Lehet-e egyenlő pl az EC átló az AG-vel?



2019. aug. 23. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:
12%
Persze hogy lehet egyenlő. Konkrétan az. Ez amúgy hányadikos teszt? Szakközép v gimi?
2019. aug. 23. 19:07
 2/6 anonim ***** válasza:
12%
Ez egy téglatest, már hogy az istenbe ne lennének egyenlőek a testátlói?
2019. aug. 23. 21:11
 3/6 anonim ***** válasza:
12%

Egy téglatestnek négy darab egyforma testátlója van ezért EC=AG=BH=DF.

Testátló=gyök(a^2+b^2+c^2). Jelen esetben EC testátló= gyök(7+4+5)=4 egység

FC lapátlót pitagorasz tétellel kiszámolva: FC=3

EF=gyök(7)

EFC derékszögű háromszögben felírod a tangenst a C csúcsnál lévő szögre.

tg(C szög)=gyök(7)/3 ha nem számoltam el

2019. aug. 23. 21:16
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kár, hogy most már oda jutunk, hogy a leendő BME-s hallgatók sem ismerik az alapszintű geometriát. Mi lesz így később, ha még a 0.ZH sem megy?!
2019. aug. 23. 21:41
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
juj ez egyetemi szintfelmérő? :D
2019. aug. 23. 22:09
 6/6 anonim ***** válasza:
69%

Az, szintfelmérő. Most már odáig süllyedt a szinvonal, hogy aki még ezt sem képes teljesíteni, azoknak külön felzárkóztató kurzusokat indítanak. Röhejes hogy már a bme-n is évek óta ez megy. Középiskolai ismereteket újratanítanak, mert a középszinten érettségizők nagy része nem ismeri még az elemi összefüggéseket sem (a kérdésbeli pedig csak egyszerű Pitagorasz-tétel).

Aztán egyetemen az integrálás-deriválás az alap, de így, hogy az alapok sem mennek... Na mindegy, majd kibukik a felvettek 70%-a a korábbi évek mintájára.

2019. aug. 23. 22:29