Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2011-es felvételin lehet az...

2011-es felvételin lehet az érettségi pontokat duplázni?

Figyelt kérdés

Mert sehol sem írják.

Jó lenne egy link valami szabályról vagy rörvényről


2010. júl. 9. 01:22
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:
kíváncsi
2010. júl. 9. 15:49
 32/43 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, köszönöm, hogy megerősítettél. Kérdező, sajnálom, de az "egységesség" fogalmát még mindig nem érted, az egyetemeknek ki se kellene rakniuk az oldalukra ezeket a tájékoztatókat, ugyanis nem hozzájuk felvételizel, az egyetemnek szinte semmi köze nincs a jelentkezésedhez, max annyi, mennyi normatív támogatást kapnak, pl.: műszaki terület, bármilyen módosítás történik, felvételi tárgyakban, pluszpontokban akármiben, az ország összes műszaki karára igaz lesz, mivel a központi adatbázis értékeli a jelentkezéseket, mindenkire ugyanaz vonatkozik. Ezért nem tudják bevezetni a kötelező emeltet, a bme se akarja, hisz elesnének sok támogatástól, de ha akarná se tudnák, ugyanis amíg a győri és az összes többi műszaki kar nem egyezik bele, addig ők nem léphetnek semmit. Tehát meg kell venni a felvételi tájékoztató, vagy nézd meg online, ott lesz a megoldás, ha azt írják, hogy létezik a duplázás lehetősége, duplázhatsz, ha azt, hogy nem, akkor nem. ENNYI.
2010. júl. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
Amúgy értem a problémád, szeretnéd látni a 2 szemeddel is, hogy a bmere is igaz, de nem fogod, mert a 2 hivatalos linket már elküldték, tehát továbbra is marad az egységesség, vagy a telefon, ahol legjobb esetben azt fogják mondani, hogy addig még minden változhat, csak az ideit fogják megmondani, de ha válaszolnak neked, akkor kiváncsian várjuk.
2010. júl. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:

Már bocsánat, kedves egységeskedő utolsók, de hadd mondjam azt, hogy: LÓÓÓÓÓFASZT!


Minden további nélkül, idéznék a felsőoktatási törvényből:


137. § (1) Ha a felsőoktatási intézményt nem az állam, illetve nem a helyi önkormányzat, továbbá nem országos kisebbségi önkormányzat tartja fenn (a továbbiakban az e bekezdésben felsoroltak - az egyházi jogi személy által fenntartott felsőoktatási intézmény kivételével - együtt: magán felsőoktatási intézmények), vallási, illetve világnézeti tekintetben elkötelezett intézményként is működhet, és a képzési programjába beépítheti a vallási, világnézeti elkötelezettségnek megfelelő filozófiai, etikai, kulturális ismereteket. A magán felsőoktatási intézmény - feltéve, hogy a képzéshez nem vesz igénybe költségvetési támogatást - a jelentkezés elfogadásának előfeltételeként kikötheti valamely vallás, világnézet elfogadását és annak igazolását


...


140. § (1) A katonai és a rendvédelmi felsőoktatási intézményekben a gazdasági tanács létrehozása nem kötelező. A fenntartót megillető jogosítványokat a honvédelemért felelős miniszter, illetve a rendészetért felelős miniszter gyakorolja. Ha a katonai és rendvédelmi felsőoktatási intézményben létrehozzák a gazdasági tanácsot, a 23. § (5) bekezdésében meghatározott delegálás joga a honvédelemért felelős minisztert, illetve a rendészetért felelős minisztert illeti meg. A katonai és a rendvédelmi felsőoktatási intézmények költségvetési támogatását a honvédelemért felelős miniszter által vezetett minisztérium, illetve a rendészetért felelős miniszter által vezetett minisztérium költségvetésében kell megtervezni.


(2) Az (1) bekezdésben meghatározott felsőoktatási intézmények tekintetében törvény eltérő rendelkezéseket állapíthat meg


a) a vagyonkezelői jogok gyakorlására, a gazdálkodásra,


b) a szervezeti egységek létesítésének és működésének rendjére,


c) a foglalkoztatásra, illetve az intézményi vezetők kinevezésére és jogállására,


d) a felvételi követelmények meghatározására, a hallgatók jogállására, juttatásaira, az általuk fizetett díjakra.


(3) A honvédelemért felelős miniszter, illetve a rendészetért felelős miniszter szabályozza az (1) bekezdésben meghatározott felsőoktatási intézményben


a) az évenként felvehető hallgatók számát és a felvétel különös feltételeit,


b) a külföldi hallgatók felvételének, jogállásának és tanulmányainak részletes szabályait, a juttatásoknak és a díjfizetésnek a rendjét.



Stb, stb... egy csomó kivétel van.

Ne hallgass a kétkedőkre, informálódj te magad első kézből!

2010. júl. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:

Utolsó, szerinted a bme-t ki tartja fenn?

Szerintem állambácsi...

Talán a tan kapuja buddhista főiskolára ezek igazak, de ők ezt írják is.:D

2010. júl. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:

Akkor is igaz arra is, hogy ők maguk állapíthatják meg - az érettségitől eltekintve - a felvételi feltételeket. Ezt már írtam korábban is, de akkor megint idézem:


22. § (5) A felsőoktatási intézmény az e törvényben foglaltak szerint meghatározza és közzéteszi a hallgatói jogviszony létesítésének követelményeit (a továbbiakban: felvételi követelmények).


Érted...? MEGHATÁROZZA...

2010. júl. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:

Még mindig nem érti, de feladom....

Az alappontszámításba nem szólhat bele, minden egyéb spec. dolgot kérhet, pl. rajz felvételit az építész szakra stb.

Te nem ebben a rendszerben felvételiztél, az egészet nem érted. De hívd fel nyugodtan az oktatási hivatalt, el fogják neked mondani ugyanezt.

Kellemes napot!

2010. júl. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:

Így van, nem ebben a rendszerben felvételiztem.

Viszont jogász vagyok.

Nem állítom, hogy pontról pontra ismerem a felsőoktatási törvényt (mivel nem ezzel foglalkozom), szóval ha kellőképpen körülbástyázták kivételek rendszerével az állami felvételiztetést, akkor mondhatok akár hülyeséget is.

Azt viszont állítom, hogy ha egyszer a törvény azt mondja, hogy a felsőoktatási intézmény meghatározza a felvételi követelményeket, akkor bizony az azt jelenti, hogy bármit meghatározhat, amit ez, vagy más törvény nem zár ki!

Például, azért nem lehetne egy náci főiskolát alapítani, mert az Alkotmány előírja a faji egyenlőséget.

De ha nincs ilyen jogszabály?

Azt melyik törvény zárja ki, hogy egyik iskola duplázást alkalmazzon, a másik meg nem?

Ha nincs ilyen törvény, akkor bizony az van, amit a felsőoktatási törvény ír, hogy az iskola meghatározza... vagyis Ő MAGA ELDÖNTI!

Ezért, bármily meglepő, én is azt javaslom, hogy az illető hívja fel az iskolát, mert csak ők tudják megmondani, hogy mit fogadnak el, és mit nem. Ez az ő autonómiájuk.

2010. júl. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
Kérdező: mire jutottál?
2010. júl. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:
Sajna csak munkanapokon lehet őket elérni, de majd írok, ha lesz fejlemény.
2010. júl. 10. 21:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!