Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2011-es felvételin lehet az...

2011-es felvételin lehet az érettségi pontokat duplázni?

Figyelt kérdés

Mert sehol sem írják.

Jó lenne egy link valami szabályról vagy rörvényről


2010. júl. 9. 01:22
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:

Nem tudom vazze, de az már szent, hogy évről évre csak rosszabb/nehezebb lesz. Ez mondjuk érthető annak, aki figyeli a magyar közéletet, arról megy a duma már évek óta, hogy ott van a sok semmirekellő az egyetemeken, akiknek úgyse lesz munkájuk, akkor már inkább tanulnának egy jó szakmát, amivel el lehet helyezkedni.

Ezzel még mondjuk alaphangon egyet is értenék. Nem kell mindenkinek egyetemre járni (bár annak persze örülök, hogy nekem már megvan, ennyi önzőség még talán belefér :P )

Viszont! Nem mindegy az se, hogy milyen szempontból lesz rosszabb/nehezebb. Mert az még hagyján, hogy a tökhülyéket kiszórják, azok úgyis kibuknának első évfolyamon. De, már az én időmben is az volt, hogy pl. egyházi felsőoktatási intézménybe, lelkészi ajánlás, az plusz 5 pont :P Hát már őszintén, én személy szerint örülök annak, hogy már ezt is lehet, mert a kommunizmus alatt nem lehetett, de azért talán mégse ilyen módon kéne kompenzálni...?


A másik, legújabb dolog meg, az érettségi. Én azt mondom, az nem rossz húzás, hogy úgy általában nehezítik a követelményeket. De ha ezt úgy csinálják, hogy egy marginális, a tananyag egészéhez képest elhanyagolható (és valljuk be, a való életben egyáltalán nem fontos) területből nyomatunk feladatokat dögivel, az most nehezítés?! Vagy inkább szívatás azoknak, akik az anyag többi részéből jók, csak pont ebből nem...

Lásd idei érettségi:


[link]

2010. júl. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:
Csak azért vagyok megijedve, mert 2011-es felvételi szabályoknál nem nagyon látom leírva. Ha esetleg intézménytől függ, akkor engem BME-s szabály érdekelne.
2010. júl. 9. 14:23
 13/43 A kérdező kommentje:

[link]

ebben a szabályzatban szó sem esik a duplázásról, kivéve a mesterképzést, de az (még) lényegtelen a számomra

2010. júl. 9. 14:30
 14/43 A kérdező kommentje:
Szóval, ha valaki tud olyan 2011-re vonatkozó szabályt amiben a duplázásról is konkrétan írnak, az linkelje be, legyen szíves!
2010. júl. 9. 14:36
 15/43 anonim ***** válasza:

Ez érdekes, én is duplázással megyek, eleve úgy kalkuláltam, de itt se írják, az ideiben.:


[link]


Viszont az egyetemek nem szólhatnak bele, ha a bmen nem lehet duplázni akkor egyik műszaki karon sem, ami érdekes lenne, szerintem lehet. Csak képzési területenként lehet módosítani, tehát a bme egyedül nem szabhatja meg, de miért ne lehetne duplázni? Akkor már tavaly se lehetett, mert tavaly se írták, vagy valamiről lemaradtam? Mindenhova ugyanaz érvényes, fölösleges intézményenként megnézni, ezért lett bologna rendszer, pont ez a lényege!

2010. júl. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
0%

Én meg még mindig azt mondom, hogy az egyetemek maguk határozhatják meg ezt. Az egyetemnek van némi autonómiája, tudod? Pont ezért tehetik meg az egyházi egyetemek, hogy lelkészi, meg minden hasonló papírért adnak többletpontot. Az egyetem, az már nem középiskola, oké?


A linkelésed alapján, én egyetlen duplázási lehetőséget látok abban a szabályzatban, mégpedig az 1996 előtt érettségizettekre (ebbe már én se esnék bele, pedig én se ma érettségiztem, hehe)


Viszont! Kérdező! Te baromira ne itt kérdezgess, hanem keresd ki a tanulmányi osztály telefonszámát a honlapjukról, tessék felhívni őket, és akkor majd ők pontosan meg tudják mondani, hogy mi van!

Ha ennyit nem vagy képes megtenni a jövendő pályád érdekében, akkor ne is várd, hogy bármi összejöjjön...

2010. júl. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj, de hogy kapsz te 5pontot lelkészi ajánlással? Én a piarba végeztem és senki se vitt a pázmányra lelkészi ajánlást, hisz nem kérték, nem is tudták és nem kaphatsz plusz pontot, hisz tök mind1 mit hiszel, benne van a tájékoztatóban is meg mindenhol, hogy az egyetemeknek köze nincs a felvételiztetéshez, már azért se, hisz nem hozzájuk jelentkezel, egy központi adatbázisba megy mindenki, aki az eltére jelentkezett az is, meg aki a bmere az is, már nincs a meg b lap, az egyetemek nem tudják, hogy te ki vagy, csak egy szám leszel.
2010. júl. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:

Egyébként meg az ideiben sincs ott a duplázás, mint ahogy linkeltem, viszont a bme főoldalán ott van, tessék:

[link]


És ott is ÁLTALÁNOSSÁGBAN van leírva, mindenhol, mindenkire ez érvényes! NE kavarjon senki, fel kellene fogni az új rendszer értelmét! Köszönöm.

2010. júl. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
Úgy vazze, hogy az 1997-es felvételi tájékoztatóban ez szerepelt. Ha jól emlékszem, pont a Pázmányra (de lehet, hogy a Károlira, nem emlékszem már). Ezért is utáltam meg az egészet úgy ahogy van, mert alapból nekem nem lenne bajom az egyházi intézményekkel, de nehogy már egy ismerős lelkész ajánlása annyit érjen, mint egy nyelvvizsga, amiért én keményen megdolgoztam. Ezért is jelentkeztem állami egyetemre, én nem tettem ki magam ennek. Lehet, hogy azóta már máshogy van, ezt nem tudom. De akkor így volt, és erre feltenném az egyházi nagyesküt.
2010. júl. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:

14:49

Amúgy a KTH-t már többször felhívtam, de b.sztak felvenni a telefont, ezért bátorkodtam itt megkérdezni.

2010. júl. 9. 15:04
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!