Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2011-es felvételin lehet az...

2011-es felvételin lehet az érettségi pontokat duplázni?

Figyelt kérdés

Mert sehol sem írják.

Jó lenne egy link valami szabályról vagy rörvényről


2010. júl. 9. 01:22
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:

Hol? Melyik intézménybe? Mert mindegyik maga határozza meg, azt leszámítva, hogy érettségit mindenhol kérniük kell.

Lásd felsőoktatási törvény,

22.§ (5) A felsőoktatási intézmény az e törvényben foglaltak szerint meghatározza és közzéteszi a hallgatói jogviszony létesítésének követelményeit (a továbbiakban: felvételi követelmények).


Az iskola honlapján nézelődj, vagy hívd fel őket, más úgyse tudja megmondani. De 2011-ig még ők is változtathatnak.

2010. júl. 9. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
Lehet, de ahhoz hatost kell dobni.
2010. júl. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:

2011-re már nem fognak semmit változtatni, ugyanis nem lehet. Kb. 2 évvel előtte kell.

Amúgy meg változott a rendszer, kevesebbet ér pl. a nyelvvizsga.

2010. júl. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
Gondolom azért ér kevesebbet, mert mindenki rájött azóta, hogy lováriból le lehet tenni 1 hónap alatt? :)
2010. júl. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%
Az esélyegyenlőség miatt, mert pénzbe kerül, valamint azért, mert így azt remélik többen fogják az emeltet választani.
2010. júl. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
Így a nyelvzsenik és a gazdagok csinálnak akkor két nyelvvizsgát. Ezzel nem sokat sikerült javítani...
2010. júl. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
Engem nagyon hidegen hagy az esélyegyenlőség, régebben érettséginek is elfogadták a nyelvvizsgát, most meg már a felsőfokért (angol,nem lovári) nevetséges pontokat akarnak adni. Mellesleg semmit nem ér el vki, ha 2 nyelvvizsgát csinál, mert csak egyért jár pont. Nekem van közép meg felső angol, és csak a felső után kapok 50 pontot, nem 50+35=85 pontot.
2010. júl. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
12:23-mas vagyok, a 10:50-es gondolom úgy értette, hogy 2 különböző nyelvből. A barátnőm anglisztikára ment, volt egy emelt szintű angol érettségije, egy középfokú angol nyelvvizsgája és egy felsőfokú angol nyelvvizsgája, igazából sok értelme nem volt felvételi szempontjából, mivel az emelt kötelező anglisztikán csak azt fogadták el, mert ugyanabból a nyelvből nem fogadhatnak el nyelvvizsgát+érettségit is ott ahol kötelező egy bizonyos nyelv, mert egy jogcímhez tartozik mindkettő.
2010. júl. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
Egyébként miért ne lehetne duplázni? Duplázni mindig lehetett, ha jól tudom még a régi rendszerben is, ahol volt felvételi, vagy rosszul tudom? Ott is volt hozott pont(érettségi+utolsó 2 év) meg felvételi, és a felvételit duplázhattad, ha az jobb volt. Elég szomorú lenne, ha egy semmi iskolából, vagy rendes tanárokkal előbb jutna be valaki, mint 2 90%os felvételi tárggyal, igazából én a hozott pontokat is eltörölném, csak az adott 2 tárgyat nézzék.
2010. júl. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:

A hozott pont az tényleg vicc.

Tanárok kedvence eleve előnyből indul. Érettségin is lehet csalni, meg sokat számít a jóindulat, főleg a humán tárgyaknál, de nem annyira, mint az évvégi jegyekkel.

2010. júl. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!