Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tartsak fegyelmet az...

Hogyan tartsak fegyelmet az osztályban tanóra alatt illetve a napköziben?

Figyelt kérdés
Azt hogy megállok és csendben várok osztályban beválik, de akkor is csak kB 2 perc időtartamban utána újra hangzavar lesz. Ez a módszer napköziben nem válik be. Nagyon sok mindent megpróbaltam, csoportmunka, páros munka, lelki beszéd... Akkora hangom nincs, hogy üvöltözzek, bár ezek után ezt tartom megfelelő módszernek, de sajnos nem tudok kiabálni és nem is vallom, hogy kiabálni kellene.

2018. dec. 5. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Ez karizma kérdése. És igenis használni kell a hangod, ha szükséges. Volt olyan tanárom, aki ha belépett a terembe, teljes csend volt. Sosem volt agresszív, de a megjelenése, kisugárzása, határozottsága és testbeszéde kivívta a figyelmet, tiszteletet. Nála eszünkbe se jutott szórakozni, mert nem az volt, akivel ezt meg lehet tenni. Ez olyan, mint a kutyák esetén is. Megérzik, hogy ki az alfa (lásd Cesar Milan, amikor besétál egy falka kutyához, nem kell magyarázkodnia). Erre gyúrj. Belső meggyőződésre, hogy ez neked simán megy.
2018. dec. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Diákként mondom, nálunk 3 típusú tanár van:

1. Az akit mindenki utál, de félünk tőle, így csendben vagyunk órán.

2. Az akit szeretünk, de mégis tisztelünk. Akivel jó a kapcsolatunk, nem ordibál egyfolytában és kedves. Az óráján van egy minimális zaj, de nem zavaró mértékben.

3. Az, akit senki se tisztel, órán ordibálunk, zenét hallgatunk stb. Na ezek a tanárok általában elég hülyek (tudnék mesélni, hogy mennyire hülyén érzem magam, mikor mi, gyerekek okosabbak vagyunk a tanárnál).


Lehetőleg a 2. típust próbáld meg elérni, szerettesd meg magad a gyerekekkel. Pl most karácsony előtt vigyél nekik szaloncurot, beszélgess velük, ha fáradtak, ne erőltesd nekik a tanulást, mondjál nekik érdekes történeteket :)

2018. dec. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
15%
Te aztán fix, hogy nem vagy tanár, csak egy unatkozó tinédzser! Egy tanár soha nem süllyedne odáig, hogy a gyakori kérdéseken kérjen pedagógiai tanácsokat azt se tudja, kiktől. Megjegyzem, a fegyelmezetlen 1 t, úgyhogy magyar szakos biztos nem vagy!
2018. dec. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%

Az egyetemen nem tanítottak ilyen pedegógiai módszereket a fegyelmezésre? Mert én nem tudom elképzelni, hogy nem.


Én azt csinálnám, hogy amíg a 2 perces csend van, akkor mond el nekik szép nyugodtan, hogy tartsák ezt a zajszintet, különben felelteted, aki hangoskodik. Esetleg elültetheted egymás mellől/közeléből az egymással beszélgetőket (lehetőleg minél messzebbre egymástól). Vagy ha nem csak egyénileg van 1-2 emberrel a probléma, hanem a teljes osztály hangoskodik, akkor a biosz tanárom azt csinálta gimiben, hogy húzott 1 vonalat a táblára. Ha 1 percen belül nem lett csend, akkor még1 vonalat. Ha csend lett, akkor folytatta az órát, viszont ha közbe megint hangzavar lett, akkor már húzta is a 2.vonalat. Amint összegyűlt a 3.vonal, mindnekinek mondta, hogy vegyen elő egy lapot, és dolgozatot írnak az eddih elhangzott anyagból+rakott bele a múlt óraiból is kicsit. Ez olyan hatásos volt, hogy 2 ilyen doga után kb síri csend lett az óráin.

2018. dec. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%
Ja és a napköziben meg ültesd minél messzebb egymástól a beszélgetőket, ha nem használ, akkor adj nekik valamilyen feladatot, amivel egész napközi alatt elvannak, olyan nehéz. Ha ez sem válik be, akkor meg marad az, hogy elintézed, hogy a problémás illető ne jöhessen napközibe, mert nem tud viselkedni. Esetleg beszélhetnél a szüleikkel, hogy tudatosítsák ezt a gyerekükben.
2018. dec. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%

Ne bántsátok, valószínleg van oka, hogy feltette a kérdést! Én is dolgoztam iskolában, tanárasszisztensként (akit beküldenek órára helyettesíteni), és én sem tanárképzőre jártam, így nyilván én sem tudtam fegyelmet tartani.


A napközi nehezebb, mivel többféle korosztály zsúfolódik össze, ráadásul már ők is fáradtak. Vannak diákok, akiknél tényleg csak az egyes típus válik be, a fenyegetés. Rendetlen? Hangos? Még egyszer megnyikkan, hozhatja az ellenőrzőjét kifelé. És ha még egyszer, akkor mehet vele szépen az igazgatóhoz. Legalábbis nálunk volt ilyen tanár.

2019. febr. 7. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!