Mit nevezünk az egyetemen büfé szaknak?
Meglepő ,hogy ennyi van :o.
De ezekkel is el lehet helyezkedni ,nem?
Annyi, hogy sokkal nehezebb velük igazán jó állást találni.
Szóval nem kell olyankor szomorkodni, amikor hiába vagy diplomás csak a garantált bérminimumot kapod, miközben ha fizikai munkázol a 2x-esét keresed.
Kit értesz a többes szám alatt? A büfészak kifejezést többnyire egyetemet soha nem látott prolik, illetve a sok tanulás miatt frusztrált hallgatók szokták használni, ők ezt általában azokra az egyetemekre értik, amiket (szerintük) könnyebb elvégezni és/vagy nehéz munkát találni velük.
A gyakorlatban semmi értelme ennek a jelzőnek, ezzel a pejoratív felhanggal. Nem tudom pályaválasztás előtt állsz- kérdező, de előbb-utóbb (reméljük előbb) rájössz majd, hogy azt érdemes csinálni ebben az életben, amiben jó vagy. Tehát ha az ember például bölcsészet vagy társadalomtudomány területén jeleskedik nyugodt szívvel tanuljon tovább ilyen irányban, ezzel semmivel nem lesz kevesebb, mint egy jogász vagy mondjuk egy mérnök. Találd meg amit szeretsz, és hozd ki magadból a legtöbbet ezen a területen, a gyűlölködőket pedig tessék ignorálni. Önmaga intelligenciaszintjéről árulkodik az, aki agyament módon fröcsög büfészakokról.
Különösen vicces az, amikor itt például a 3-as kommentelő lebüfészakoz egy gazdálkodási és menedzsment vagy egy kermark képzést. Nagy divat lett manapság ócsárolni ezeket a képzéseket, és ez nagyrészt az irigységből fakad. Ott csúcsosodik az agymenés, amikor egy ilyen szakot, amivel 200-250 ezer nettót könnyedén megkeres az ember pályakezdőként is a fővárosban, ócsárolják. Néha nem lehet érteni az emberi logikát.
Néhány évvel ezelőtt olvastam egy cikket, interjúztatták a felvételizőket, egyetemi hallgatókat, főleg bölcsész, és kommunikációs szakokon tanulókat.
A többség azt nyilatkozta, pusztán azért jelentkezik ilyen szakokra, mert még nem szeretne dolgozni, így egyenlőre időhúzásnak jó lesz.
Szerintem ezek után el lehet gondolkodni, mennyire van létjogosultsága annak a feltételezésnek, miszerint ezeken a szakokon tanuló hallgatók valóban azon teljes eltökéltségükből eredően vannak ott, mert azt szeretik, és azon a szakterületen képzelik el jövőjüket.
A "büfé szak" elnevezés tehát nagyrészt erre vezethető vissza.
Az utolsó válaszoló egyik kijelentésére reagálnák:
"Tehát ha az ember például bölcsészet vagy társadalomtudomány területén jeleskedik nyugodt szívvel tanuljon tovább ilyen irányban, ezzel semmivel nem lesz kevesebb, mint egy jogász vagy mondjuk egy mérnök. "
Ha az a bizonyos ember, vagy a kérdező elvégzi a szakot, és akkor szembesül vele, hogy nem tud elhelyezkedni,
elment az életéből több év, munkahelye nincs, lefogytak az államilag támogatott félévek, esetleg diákhitelt is vett fel, most adósságról indul.
Akkor is ugyanezt mondanád neki?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!