Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mivel tudom rávenni magam...

Mivel tudom rávenni magam tanulásra?

Figyelt kérdés

Kb általános iskola 5. osztálya óta gyűlölök, utálok, és borzasztóan lusta vagyok tanulni. Általánosban egy fizika 4-est kivéve végig kitűnő voltam, gimnáziumban pedig olyan 4.5-4.6 körüli. Soha nem írtam (itthon) házit, mindent a suliban másoltam le, dogákra is max. egyszer elolvastam itthon a könyvet. És mégis jó jegyeim voltak mindig. (oké, volt hogy puskázással, de nem ez a gyakoribb :D) De közben évekig végigrettegtem a sulit, mert féltem, hogy nincs házim, féltem, hogy feleltetnek , dogát írunk és nem tudok semmit... szóval lelkiismeretfurdalásom az volt mindig, de mégsem tudtam magam rávenni. Izgulok mindig, hogy jaj mi lesz, de itthon mégis csak a neten lógok, vagy olvasok valami mást (ami nem tanyagag), vagy beszélgetek a barátaimmal, vagy összefutok velük stb.

Tudom, erre azt mondjátok, hogy ha jó jegyeim vannak, mi a probléma? Csak hát csütörtökön szóbeli érettségi, és nem tanultam rá még SEMMIT. Magyarból 21 tétel, töriből 24, németből 22. Elő se vettem az írásbeli óta (ami jól sikerült). Persze tudnék valamit mondani mindegyik tételről, mert mégiscsak ezt tanultuk 4 évig, de összefüggően beszélni... azért ahhoz kéne tanulni, de én hetek óta csak ígérgetem magamnak, hogy nekiállok végre.

És jövőre egyetem. Ott nem lehet végigmenni tanulás nélkül... (elég nehéz szakra megyek). Mondják, hogy ott majd úgyis megváltozom, de nem hiszem, mert azt hittem most is, hogy legalább az érettségire tanulni fogok, de semmi... És mondom, szarul érzem magam és folyamatosan gyötör a lelkiismeret, de mégse állok neki. Szerintem egy jó nagy bukás kéne nekem egyszer egy vizsgán, attól talán észhez térnék... vagy attól sem.

Valaki hasonló helyzetben? Tipp?


2010. jún. 15. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Olvasd át, nem fognak megbuktatni érettségin!!! Milyen szakra készülsz egyetemen? Mert attól nagyon függ, van ahol akkor is kivagdosnak ha végigtanulod az életed, van ahol elég ha bemész.
2010. jún. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%
Itt látszik hogy Magyarországon milyen könnyen adják a jegyeket......vetik utánnatok a jobnáll jobb jegyeket csak hogy tudjatok menni egyetemre ,de a vége ugyis segre ülés lessz az a való világban:D
2010. jún. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok vele, ahogyan Te, csak nekem az írásbelim nem lett jó...

Egész 4 éven át az osztály legjobb tanulói közé tartoztam, szerettek/szeretnek a tanárok, és mindig hangoztattam, hogy nekem a szóbelim nem fog sikerülni, mivel ismerem magam, le fogok blokkolni, stb., és mondta két tanárom, hogy nyugodjak meg, mert nekem sikerülni fog. Nem nyugszom... :(

Most én is az utolsó pillanatra hagytam mindent, neteztem, pihiztem eddig, most meg napi 20 tételt kellene megtanulni, ami tudom, hogy nem lehetetlen, de egyszerűen nem megy.

Kedvenc tantárgyammal kezdtem (irodalom), tegnap óta tanulom, 15 tételről van fogalmam, a maradék 5-ről semmi, azt már nem is tanulom meg, mert nem megy. Holnap bioszt tanulok, aztán törit, nyelvtant, végül németet, amennyi időm marad.

Nem tudom, hogy mi lesz, semmit nem tudok, és érzem, hogy megbukok. Előbb bevettem egy nyugtatót, ettől is csak elálmosodtam, viszont belül gyötör a lelkiismeret-furdalás, hogy egy jó tanuló hogyan tud ennyire lealacsonyodni (írásbelim katasztrófa lett).

Szégyellem magam, de mégsem teszek érte túl sokat. Nem értem magam. Talán akkor, ha megbuknék, lehet más lenne a helyzet, de nem innék erre sem mérget.

Te tudsz azért valamit? 10%-ot nehéz összeszedni? :D

2010. jún. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Elsőnek: nemzetközi kapcsolatok, nem halálos szak, de kell sokat tanulni, és sok szóbeli vizsga...


Utolsónak: hát hajrá, sorstárs! :) Én megbukni nem fogok, ezt most nem nagyképűségből, de az írásbelik nagyon jók lettek, meg én csak 3-ból szóbelizek. Töriből mindegyikhez tudnék valamit mondani, sok tételhez sokat is (a töri érdekel, nem a tanulása, hanem szabadidőmben, sok dokumentumfilm, könyv...szóval ha nem kényszer, akkor jó :D) amire emlékszek, meg ott a forrás sokat segít - nyugi, abból 10%-ot simán össze lehet hozni akkor is, ha amúgy lövésed sincs hozzá :D

Magyarból az irodalomhoz ott lesz a szöveggyűjtemény, majd abból beugrik valami, meg abból is azért nagyjából képben vagyok a dolgokkal (a suliban órákon azért figyeltem, sőt jegyzeteltem is, csak aztán itthon nem nyitottam ki :D). Nyelvtan meg gyakorlati, csak megoldom 10%-osra.. :D

Németből meg úgy vagyok vele, hogy van középfokúm (ami 98%-os lett még 3 éve, azóta meg jobban tudok), beszélni kell csak egy témáról, azt megoldom...szerintem azt akkor sem tanultam volna, ha szorgalmasabb vagyok :D


Nekem az igazi aggodalmaim az egyetemmel kapcsolatban vannak, mert ott azért nem lehet ennyivel túlélni...

2010. jún. 15. 17:32
 5/7 anonim ***** válasza:
na átmentetek?? :D
2012. jún. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Pff, ki gondolta volna, hogy 2 év után előkerül ez a kérdésem... :D

Köszi az érdeklődést, érettségin szóbelin mindenem 100% lett, azóta a 2. évet végeztem egyetemen és jól megy, kicsit többet is tanulok mint vártam. :D

2012. jún. 4. 19:43
 7/7 anonim ***** válasza:
milyen egyetemre jársz??
2012. jún. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!